Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex Sünger

Çevrenizdeki gürültü sizi de gereğinden fazla etkiliyor olabilir. Kafanızı yastığınıza koyup dinlenmek için bir fırsat bulduğunuzda gürültünün devam ettiğini ve aslında beyninizin gürültüden ötürü ne kadar yorulduğunu görebilirsiniz.

Ses Kesici Malzemeler

Ses kesici malzemeler, ses yalıtımı sağlayan ve sesin geçirgenliğini azaltan ürünlerdir. Yoğunluğu yüksek olan ses kesici malzemeler, çevrenizde şikayetçi olduğunuz sesleri azaltmaya veya sizden yayılan ve çevreyi rahatsız eden sesleri engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Ses kesici malzemelere örnek olarak pek çok ürün verilebilmektedir. Bu ürünlerden bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir:

Yukarıda yer alan ses kesici malzemeler kullanılarak rahatsız olduğunuz durumları ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikle bu malzemelerin nasıl kullanıldığını ve tam olarak ne işe yaradığını bilmeniz gerekmektedir. Bunun için pek çok internet sitesi üzerinden inceleme yapabileceğiniz gibi yazımızın devamında yer alan bilgilerden de faydalanabilirsiniz. Ses kesici malzemelerin temel özellikleri aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli bondex sünger, ses kesici malzemeler arasında yer almakta ve başlıca tercih edilmektedir. Süngerpan, tek başına kullanıldığında ses yalıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştirse de bazı mekanlarda, özellikle bar gibi desibeli yüksek olan mekanlarda, tek başına yeterli olmamaktadır. Bu durumda bariyerli bondex sünger kullanarak ses yalıtımını kusursuz bir şekilde sağlayabilir ve çevreye rahatsızlık vermeyi engelleyebilirsiniz.

Bondex Sünger

Bondex sünger, parça halinde kullanılan ancak birleştirildiğinde ses yalıtımını eksiksiz bir şekilde yerine getiren bir ses kesici malzemedir. Bondex sünger kullandığınız alanda oluşan sesler, dalga halinde bu malzemeye çarparak sönmekte ve karşı tarafa iletilmemektedir. Bunun sonucunda da rahatsızlık veren yüksek sesler ortadan kalmaktadır.

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli akustik sünger, ses kesici malzemeler arasında yer alsa da genellikle yankı önlemek amacıyla tercih edilmektedir. Farklı yapısı sayesinde kullanıldığı alanda oluşan yankı tarzı sesleri yutarak görevini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak tamamen ses kesici özelliğe sahip olması durumunda da beraberinde farklı malzemeler de kullanılmalıdır.
Bariyerli akustik sünger, beraberinde epdm ses bariyeri kullanıldığında hem yankı önleyici hem de ses kesici malzeme özelliğine sahip olmaktadır. Bu iki ürünün bir araya gelmesiyle de ortaya akustik ses kesici malzeme çıkmaktadır.

Bariyerli Basotect Sünger

Bariyerli basotect sünger, çoğunlukla beyaz ve gri renklerinde üretilmektedir. Bu ses kesici malzemenin asıl görevi ise düşük yoğunluğa sahip yanmaz antibakteriyel akustik ses düzenleme süngeri olmasıdır. Bulunan ortamda ses düzeyi çok yoğunsa bu üründen yararlanılabilir ve ortamdaki ses yoğunluğu düşürülebilir.

Epdm Ses Bariyeri

Epdm ses bariyeri, ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmakta ve pek çok alanda bu üründen yararlanılmaktadır. Bunun yanı sıra epdm ses bariyerleri, ses yalıtım süngerleri ile birlikte kullanılarak yüksek desibele sahip gürültüleri de rahatlıkla önleyebilmektedir.

Epdm ses bariyerlerinin başlıca kullanıldığı noktalar ise şunlardır:

 • Kapı ve kabinDuvar
 • Zemin
 • Tavan

Ses Kesici Malzemeler Nerede Kullanılır?

Ses kesici malzemeler nerede kullanılır sorusunun başlıca cevabı gürültü ve yoğun ses olan alanlar olarak bilinmektedir. Ses kesici malzemelerin asıl görevleri, ortamda bulunan sesi içerisinde hapsetmek ve daha sessiz alan oluşturmak şeklindedir.

Bu nedenle de;

 • Kayıt odalarında
 • Bar, kafe gibi alanlarda
 • Otellerde
 • Müzik odalarında
 • Sinema salonlarında
 • Konferans salonlarında ses kesici malzemeler kullanılmaktadır.

Ses kesici malzemeler, kendi içlerinde pek çok ürüne ayrılabilmektedir. Her ürün kendine ait özelliklere sahiptir ve kullanılması gereken alanlarda kullanılmaktadır. Hatta bazı ses kesici malzemeler birlikte kullanılarak hem ses hem yankı önleyici olarak tercih edilmektedir. Ancak bu tarz kombinasyonların doğru bir şekilde yapılabilmesi için bu ürünlerin tek başına ne işe yaradığını ve hangi ürünler ile kullanıldığını bilmeniz gerekmektedir.

 
Bariyerli Bondex Sünger Özellikleri
 • %100 geri dönüşüm çevre dostu ürün
 • Alev geciktirici katkılı
 • Yüksek ses yalıtım performansı
 • İstenilen kalınlık ve ölçülerde imalat

Bu nedenle gürültülü ortamlardan uzak durmanız hem fiziksel hem de psikolojik sağlığınız için gereklidir. Ancak günlük hayatın akışı içerisinde şehir merkezlerinde yaşayan bizler için ne yazık ki bu ortamları bırakıp gitmek mümkün olmayabilir. Bu durumda geriye tek bir çözüm yolu kalmaktadır: Bulunduğunuz ortamlar için bariyerli ses yalıtım süngeri kullanmak.

 
Bariyerli Bondex Sünger İlgili Merak Edilenler
 
Kullanım yerleri nerelerdir?
 

Genellikle bölme duvarların içinde ses yalıtımı amacı ile kullanılmaktadır. Yüksek gürültülü cihazlarında yalıtımında da duvar ve tavan ses yalıtımı için tercih edilmektedir.

 
Jeneratör odası için bariyerli bondex sünger kullanabilir miyim?
 

Alev geciktiricilik özelliği sayesinde yüksek ısıların olduğu ortamlarda da iyi bir yalıtım sağladığı için tercih edilebilmektedir.

Ses yalıtımı için piyasada yer alan pek çok malzemenin yanında bariyerli bondex sünger yapısı itibari ile daha çok gürültüyü önleyebilir. Bulunduğunuz mekan için hem içeriyi dışarıdaki gürültüden yalıtır hem de içteki sesin dışarıya çıkmasını önler.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ürünümüz %20 indirimlidir.

Şikayetlerinizi bildirin biz size uygun olan ürünü projelendirip uygulayalım.

İki bondex sünger malzemesinin arasına yerleştirilen bariyer sistemi sayesinde çift taraflı koruma sağlar. Ayrıca hem içte hem de dışta ses yalıtımını diğer süngerlere oranla iki kat daha iyi yapar. Siz de bu sistem sayesinde uzaklaşmayı arzuladığınız gürültüden sonsuza dek kurtulabilirsiniz.