Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör odaları özel olarak tasarlanması ve gerekliliklerin yerine getirilmesi gereken mekanlar arasında yer almaktadır. Gazın sıkıştırılması mantığıyla çalışan kompresör makineleri uygun ortamda muhafaza edilmedikleri taktirde kimi tehlikeler oluşturabilir. Bu sebeple bu odaların gerekli her türlü yalıtım işlerini büyük bir özenle ve profesyoneller eliyle yapmak gerekmektedir.

 
Ürün Özellikleri
  • Yanmazlık
  • Yüksek yoğunluk (75-100 kg/m3)
  • İstenilen şekilde (piramit, yumurta ve labirent) imalat kolaylığı
  • Anti-Bakteriyel ve Küf tutmaz
 
Ürün Görselleri

Kompresör aletleri toz etkileşiminden uzak ortamlarda yer almalıdır. Bunun dışında ortama hava girişi normal düzeyde olmalı, yoğun sıcaklık değişimleri meydana gelmemelidir. Bu aletlerin bulunduğu odalar için uygun sıcaklık değerleri standart halinde belirlidir ve buna uygun bir izolasyon işlemi gerçekleştirilir.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Kompresör odası ses izolasyonu için kullanılan malzemeler ne kadar ses yalıtımı sağlar?
 

Kullanmış olduğumuz ürünler yüksek gürültülü ortamdaki sesin yutulmasını sağlayan malzemelerdir. Bu tarz ses yalıtım malzemelerimiz çevre ve şehircilik bakanlığının çevre sağlığı için ön gördüğü ses yalıtım değerlerini sağlamaktadır.

 
Kompresör odası için kullanılan malzemelerde ses yalıtımı ve yanmazlık için bir ömrü var mıdır?
 

Kullanmış olduğumuz malzemeler ortam şartlarına göre uzun yıllar boyunca ses yalıtımı sağlayabilmektedir.

Aynı zamanda kompresörlerin sağlıklı çalışabilmesi için uygun boşluklar bırakılmalı ve oda buna uyacak genişliğe sahip olmalıdır.Kompresörlerin çalıştığı ortam ses ve ısı değerleri açısından uygun bir yalıtıma tabi tutulmalıdır. Aksi halde istenmeyen güvenlik açıkları ortaya çıkabilmektedir.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ses yalıtım malzemelerinde %15 indirimimiz mevcuttur.

Kompresör ses yalıtımı için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Odaların ses yalıtımı, akustik yalıtım konusu da önemlidir. İçeride güvenli bir ortam sağlamak kadar cihazların çalışma sesinin dışarıya taşırılmaması da dikkat isteyen bir noktadır. Bu sebeple akustik yanmaz piramit sünger denilen özel malzemeler kullanılır.