Akustik Yumurta Sünger Nedir?

Akustik Yumurta Sünger Nedir?

Akustik Yumurta Sünger Ne İşe Yarar?

Ses yalıtımı, gün geçtikçe önemli hale gelen ve birçok kişi tarafından sıklıkla ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer alır. Yüksek ses seviyesi, istenmeyen gürültüler ve buna benzer problemlerin oluşturduğu sağlık ya da psikolojik sorunlar bireylerin yaşam kalitesini olumsuz şekilde etkiler.

Bireyler bu olumsuz etkilerden korunmak için ses yalıtımına ihtiyaç duyarlar. Ses yalıtımı en basit tabiri ile bir ortamda bulunan seslerin başka bir ortama aktarılmasının önüne geçmek olarak açıklanabilir. Ses yalıtım hizmetleri kullanım alanlarına göre birçok farklı çeşitte kullanıcıların beğenisine sunulur. Ses yalıtım hizmetlerinin farklı çeşitlere sahip olmasının nedeni her mekanın farklı bir ses yalıtımına ihtiyaç duymasıdır.

Ses yalıtım hizmetleri arasında akustik süngerler, akustik paneller, akustik kabinler sayılabilir. Akustik sünger modelleri arasında bulunan akustik yumurta sünger sağladığı maksimum performansı sayesinde kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. Bu hizmet, yumurta desenli sünger olarak da isimlendirilir ve ismini sahip olduğu görünüşten alır.

Orta ve yüksek frekanslarda bulunan seslerin engellenmesi, çınlama probleminin önüne geçilmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gibi birçok konuda fayda sağlayan akustik yumurta süngerler ses izolasyonuna sahip olmanın ekonomik ve etkili bir yolu olarak öne çıkar. 

Akustik yumurta süngerler, 18-28-50-70 ve 100 dns olarak üretilebilirler. Bu ürünün yanmaz özelliğe sahip olması kullanım açısından güvenlik sağlar ve bu özelliği sayesinde birçok farklı alanda kullanıma olanak tanır. Aynı zamanda yumurta süngeri nem ve küf tutmaz özelliğe sahiptir. Ürünün bu özelliği, sağlıklı bir kullanım imkanı sunar. 

 Akustik Yumurta Sünger Özellikleri

Akustik ses yalıtım hizmetler, günümüzde birçok farklı sektöre hizmet eder. Bu ses yalıtım uygulamasının hizmet alanları arasında özellikle gürültü ve yüksek ses seviyesine sahip olan mekanlar bulunur. İyi ve kaliteli bir ses yalıtımı, o ortamının yaşanabilir hale gelmesinde büyük öneme sahiptir. Günden güne büyük bir hızla gelişim gösteren teknoloji sayesinde iyi bir ses yalıtımına sahip olmak oldukça kolay ve ekonomik bir hale gelmiştir. 

Akustik yumurta süngerlerin uygulaması yapılmadan önce o mekanın özelliklerinin tespit edilmesi uygulamadan alınacak verimi doğrudan etkiler. Bu nedenle uygulamaya başlamadan önce mekanın özellikleri incelenmeli ve ses yalıtım hizmetinin nasıl olması gerektiği belirlenmelidir.

Akustik süngerlerin özellikleri arasında yanmaz bir yapıya sahip olmaları, nem ve küf tutmamaları, istenilen kalınlıkta üretilebilmeleri sayılabilir. Aynı zamanda bu ürünün özelliklerinden bir tanesi de yüksek yoğunluğa sahip olmasıdır. 

Akustik yumurta süngerlerin diğer modeller arasında öne çıkmasını sağlayan bir diğer özellik ise dekor amaçlı kullanılabilir olmalarıdır. Ses yalıtımında verimli sonuçlar sunan akustik yumurta süngerler aynı zamanda yaşam alanlarını dekore etmek için rahatlıkla tercih edilebilir.

Açık gözenekli ve esnek yapıya sahip olan akustik yumurta süngerlerin uygulanması da oldukça basittir. Bu ürün, kendinden yapışkanlı bant ya da özel olarak üretilen sünger yapıştırıcıları sayesinde kolay şekilde uygulanabilir. 

Akustik Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Yanmaz özelliğe sahip olan akustik yumurta sünger, birinci sınıf kaliteli malzemelerden üretilir ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu ürünün yüzeyi yumurta şeklinde bulunur ve ürünün ismi de görünüşünden gelir.

Duvar ve tavanlara rahatlıkla uygulanabilir halde bulunan akustik yumurta sünger, ses izolasyonu sağlama, çınlama engelleme, akustik düzenleme gibi birçok fayda sağlayan açık hücreli ses emici bir üründür. Akustik yumurta sünger modellerinin uygulama alanları da oldukça geniştir. Ses yalıtımına ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilen akustik yumurta süngerlerin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kongre ve Toplantı Salonları
 • Fabrikalar 
 • İşyerleri
 • Performans ve Gösteri Merkezleri
 • Eğitim Kurumları
 • Tiyatro Salonları
 • Konser Salonları 
 • Müzeler
 • Sanat Sergileri
 • Spor Merkezleri
 • Kayıt Stüdyoları 
 • İnşaatlar

Yumurta Sünger Fiyatları

Yumurta sünger fiyatları ürünün sahip olduğu boyut kalınlık ve renk gibi etkenlere göre değişebilir. Bu ses yalıtım ürünü her bütçeye uygun fiyat aralıklarında bulunur ve her kişiye hitap eder. Ekonomik yapısı, ürünün sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında yer alır. 

Kaliteli ve dayanıklı malzemeler ile üretilen akustik yumurta süngerler uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir ve kullanıldıkları alanda verimli sonuçlara neden olurlar.

Akustik Kontrol firması, kullanıcılara 10 yılı aşkın süredir sunduğu kaliteli hizmetler sayesinde öne çıkar. Akustik Kontrol firmasının hizmetleri arasında yer alan yumurta sünger sayesinde yaşam alanlarında kolay şekilde izolasyon elde edebilir ve yaşam alanlarınızı huzurlu hale getirme şansına sahip olabilirsiniz.

Akustik yumurta sünger hakkında ayrıntılı bilgiye Akustik Kontrol web sitesini ziyaret ederek ulaşabilir ve kolay şekilde sipariş oluşturma imkanı elde edebilirsiniz. 

Akustik Yumurta Sünger Uygulaması

Akustik ses yalıtım malzemeleri günümüzde oldukça farklı sektörlerde kullanılır hale gelmiştir. Özelikle gürültü kirliliğinin yüksek seviyede olduğu ortamlarda iyi ve kaliteli bir ses yalıtımı daima aranan bir hizmet olmuştur. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte ise geçmişe göre çok daha düşük maliyetle kaliteli düzeyde ses yalıtımı uygulanabilmektedir.

 
Ürün Özellikleri
 • Yüzey alanı arttırılmış form
 • Yanmazlık
 • Yüksek yoğunluk (75-100 kg/m3)
 • Farklı kalınlıklarda(3-4-5-7 cm) ve şekillerde üretim
 
Ürün Görselleri

Yalıtım uygulanmak istenen mekanın akustik özellikleri tespit edildikten sonra uzmanlar tarafından sorunlarla birlikte gerekli çözümler belirlenir ve uygulama aşamasına geçilir. Yalıtım geri dönüşümü zahmetli olan bir iş olduğundan öncesinde iyi hesaplanıp uygun çözümlerin bulunması uzun yıllar konforlu kullanım imkanı sağlar.

 

Akustik Yumurta Sünger İlgili Merak Edilenler

 
Nerelerde kullanabilirim?
 

Akustik yumurta süngerin günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Stüdyolarda, sinema salonlarında, yüksek gürültünün olduğu sistem odaları, jeneratör odaları ve kompresör odası gibi yerlerde kullanılabilir.

 
Duvar içerisinde kullanılır mı?
 
Daha çok görünür yüzeyde kullanılmalıdır. Gözenekli yapısı ve akustik özelliği öncelikle ses dalgaları ile temas etmelidir. Ses yalıtım malzemeleri gibi duvar içerisinde performans sağlamayacaktır.

Bu sebeple yalıtım için yapılan araştırmalar sırasında aceleci ve gevşek olmak yapılan en büyük yanlışlardan birisidir. Duvar ses yalıtımı en çok ihtiyaç duyulan bina içi yalıtım yöntemlerindendir. Duvar yalıtımında duvar uygun izolasyon malzemeleri ile kaplanır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Akustik yumurta sünger ürünümüz %15 indirimlidir.

Fırsatı kaçırmayın. Hemen iletişime geçebilirsiniz.

 Yumurta sünger, akustik yanmaz sünger, akustik yumurta sünger en çok tercih edilen türlerdir. Kişiler odalarını dekore etmek ve dış mekan seslerinden arındırmak için de kimi zaman bu yönteme başvururlar.