Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger Uygulaması

Akustik ses yalıtım malzemeleri günümüzde oldukça farklı sektörlerde kullanılır hale gelmiştir. Özelikle gürültü kirliliğinin yüksek seviyede olduğu ortamlarda iyi ve kaliteli bir ses yalıtımı daima aranan bir hizmet olmuştur. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte ise geçmişe göre çok daha düşük maliyetle kaliteli düzeyde ses yalıtımı uygulanabilmektedir.

 
Ürün Özellikleri
  • Yüzey alanı arttırılmış form
  • Yanmazlık
  • Yüksek yoğunluk (75-100 kg/m3)
  • Farklı kalınlıklarda(3-4-5-7 cm) ve şekillerde üretim
 
Ürün Görselleri

Yalıtım uygulanmak istenen mekanın akustik özellikleri tespit edildikten sonra uzmanlar tarafından sorunlarla birlikte gerekli çözümler belirlenir ve uygulama aşamasına geçilir. Yalıtım geri dönüşümü zahmetli olan bir iş olduğundan öncesinde iyi hesaplanıp uygun çözümlerin bulunması uzun yıllar konforlu kullanım imkanı sağlar.

 
Akustik Yumurta Sünger İlgili Merak Edilenler
 
Nerelerde kullanabilirim?
 

Akustik yumurta süngerin günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Stüdyolarda, sinema salonlarında, yüksek gürültünün olduğu sistem odaları, jeneratör odaları ve kompresör odası gibi yerlerde kullanılabilir.

 
Duvar içerisinde kullanılır mı?
 
Daha çok görünür yüzeyde kullanılmalıdır. Gözenekli yapısı ve akustik özelliği öncelikle ses dalgaları ile temas etmelidir. Ses yalıtım malzemeleri gibi duvar içerisinde performans sağlamayacaktır.

Bu sebeple yalıtım için yapılan araştırmalar sırasında aceleci ve gevşek olmak yapılan en büyük yanlışlardan birisidir. Duvar ses yalıtımı en çok ihtiyaç duyulan bina içi yalıtım yöntemlerindendir. Duvar yalıtımında duvar uygun izolasyon malzemeleri ile kaplanır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Akustik yumurta sünger ürünümüz %15 indirimlidir.

Fırsatı kaçırmayın. Hemen iletişime geçebilirsiniz.

 Yumurta sünger, akustik yanmaz sünger, akustik yumurta sünger en çok tercih edilen türlerdir. Kişiler odalarını dekore etmek ve dış mekan seslerinden arındırmak için de kimi zaman bu yönteme başvururlar.