Emar Odası Ses Yalıtımı

Emar Odası Ses Yalıtımı

Emar Odası Ses Yalıtımı

Hastaneler yoğun ses üreten hareketli mekanlardır. İnsanların çıkardığı sesler dışında tedavi ve tahlil için kullanılan büyük makineler de yüksek ses oranlarına sahiptir. Hastanede en yoğun olarak kullanılan aletlerden birisi emar makineleridir ve bu makineler yüksek gürültü çıkararak çalışırlar.

 
Ürün Özellikleri
  • Gürültülü cihazlar için özel imalat
  • Radyasyon ve gürültü yalıtımı sağlayan yoğunluk
  • Yanmazlık
  • Farklı frekans değerlerine göre katmanlı yapı
 
Ürün Görselleri

Emar odaları bu sebeple iyi bir yalıtıma sahip olmalıdır. Bu yalıtımın amacı hem hastaları hem de sağlık çalışanlarını rahatsız edecek türden bir gürültüyü izole etmektir. Bu sebeple hastanelerde bu bölümlere özel bir ses yalıtım hizmeti uygulanır.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Emar odası için kullanılan malzemeler nasıl uygulanır?
 

Emar odası için radyasyon yalıtımı da sağlayan kurşun bariyerli ses yalıtım malzemesi duvar arasına monte edilerek uygulanmaktadır.

 
Ses Yalıtımı yaptırdık ancak halen gürültü devam etmektedir?
 

Bu tip durumlarda uygulama çok önemlidir. Duvarda kalabilecek boşluklar ses kaçaklarına neden olabilecektir. Ayrıca kullanılan kapı ve pencere tarzı mekanizmaların ses yalıtım değerlerinin kontrol edilmesi gerekir.

Emar odası ses yalıtımı için öncelikle emar odasının büyüklüğü ve kullanılan makinelerin türüne bağlı olarak çıkardıkları ses incelenir ve en uygun ve az maliyetli, aynı zamanda kaliteli akustik yalıtım çözümleri önerilir. Yalıtım uygulanan diğer mekanların yanında belki de hastaneler en hassas olunması gereken mekanların başında gelir.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ses yalıtım malzemelerimizde %15 indirim mevcuttur.

Emar odası uygulamalarımız eğitimli teknik kadromuz ile uygulanmaktadır.

Bu sebeple her bakımdan iyi bir ses yalıtımı uygulamak gerekmektedir. Emar cihazının çalışması sırasında meydana gelen titreşim sebebiyle bir gürültü oluştuğundan bu odaların yalıtımı sırasında kullanılan yöntemlerden biri vibrasyon yalıtımı olarak geçer.