Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör bugün yüksek katlı binalar için olmazsa olmaz bir yapıdır. Gerek iş yerlerinde yük taşımak için gerek apartmanlarda sıkça kullanılır. Asansörler yüksek enerjiyle çalışırlar ve bu enerjinin sağlandığı makinenin bulunduğu bir asansör makine dairesi asansörlü binaların alt katında yer almaktadır.

 
Ürün Özellikleri
  • Yüksek yoğunluk
  • Yanmazlık
  • Esnek yapısı sayesinde yüksek ses yalıtım değeri
  • Uzun ömürlü ve ekonomik
 
Ürün Görselleri

Yoğun ısı ve gürültüyle çalışan bu makine daireleri iyi bir ses izolasyonuna ihtiyaç duyar. Aksi halde işlem sırasında ortaya çıkan yoğun gürültü asansörle seyahat edenleri ve dairelerde oturanları rahatsız edebilir.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Asansör dairemizden çok gürültü gelmektedir. Hangi malzemeler kullanılmalıdır?
 

Asansör dairesi ses yalıtımı için duvar ve tavan ses yalıtım süngeri ile kaplanmalıdır. Zemin için makinenin ayaklarının zemine bastığı yerlerde özel titreşim alıcı malzemeler ile irtibatı kesilmelidir.

 
Asansör dairesi ses yalıtımı yapıldı ancak halen ses gelmeye devam etmektedir?
 

Uygulama esnasında ses kaçaklarının olmaması için boşluklu yüzeyler kesinlikle bırakılmamalıdır. Odanın kapısındaki kaçaklar kontrol edilmelidir.

Bina tasarlanırken kimi zaman düşünülmeyen veya önemsemeyen bir ayrıntı olsa da genellikle zamanla bu konunun önemi anlaşılarak kullanıcılar tarafından ekstra masraflarla ses izolasyon işlemi yapılmaktadır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Asansör dairesi ses izolasyonu için kullanılan malzemelerimiz %15 indirimlidir.

Asansör daireniz ile ilgili teknik konular hakkında bize danışabilirsiniz.

Asansör dairesi için uygulanan ses izolasyonu işleminde akustik sünger, piramit sünger adı verilen yapı malzemeleri kullanıma uygun görülen malzemelerdir. Güvenli bir ortam içinse mutlaka yanmaz akustik sünger ürünü kullanılması göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede izolasyon işlemi için özel olarak üretilen bu yoğun kalite ve şıklık barındıran seçeneklerle iyi bir dizayn elde edilir.