Yanmaz Akustik Sünger

Anasayfa » Ses Yalıtım Malzemeleri » Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaz Akustik Sünger

Akustik ses yalıtım malzemeleri günümüzde oldukça farklı sektörlerde kullanılır hale gelmiştir. Özelikle gürültü kirliliğinin yüksek seviyede olduğu ortamlarda iyi ve kaliteli bir ses yalıtımı daima aranan bir hizmet olmuştur. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte ise geçmişe göre çok daha düşük maliyetle kaliteli düzeyde ses yalıtımı uygulanabilmektedir.

Yalıtım uygulanmak istenen mekanın akustik özellikleri tespit edildikten sonra uzmanlar tarafından sorunlarla birlikte gerekli çözümler belirlenir ve uygulama aşamasına geçilir. Yalıtım geri dönüşümü zahmetli olan bir iş olduğundan öncesinde iyi hesaplanıp uygun çözümlerin bulunması uzun yıllar konforlu kullanım imkanı sağlar.

Bu sebeple yalıtım için yapılan araştırmalar sırasında aceleci ve gevşek olmak yapılan en büyük yanlışlardan birisidir. Duvar ses yalıtımı en çok ihtiyaç duyulan bina içi yalıtım yöntemlerindendir. Duvar yalıtımında duvar uygun izolasyon malzemeleri ile kaplanır.

Yumurta sünger, akustik sünger, yanmaz akustik sünger en çok tercih edilen türlerdir. Kişiler odalarını dekore etmek ve dış mekan seslerinden arındırmak için de kimi zaman bu yönteme başvururlar.