Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaz Akustik Sünger Hakkında

Günümüzde yapılan binaların yan yana olması ve nüfus yoğunluğunun belirli bölgelerde yoğunlaşması gibi nedenlerle gürültü kaçınılmaz bir son haline gelmiştir. Özellikle yüksek sesli ortamda çalışan bireyler, hem dışarıdan gelen sesleri duymamak hem de içerideki yoğun sesin dışarıya çıkarak insanları rahatsız etmemesini sağlamak amacıyla ses yalıtım yöntemlerini araştırmaktadır.
Akustik süngerler, son zamanlarda en çok talep gören yalıtım ürünlerinin başında gelmektedir. Akustik süngerler, farklı modellerde üretilen ve güçlü bir yalıtım sağlayan ürünlerdir. Genellikle yumurta kabı şeklinde kullanılan akustik süngerlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Günümüzde en çok talep gören ses yalıtım süngeri çeşitleri şu şekildedir:

Yukarıda belirtilen sünger çeşitleri, özel olarak üretilmekte ve etkili bir ses yalıtımı sağlamaktadır. Aşağıdaki başlıklara göz atarak her bir yalıtım sünger çeşidi ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Akustik Labirent Sünger

Son zamanlarda en çok tercih edilen akustik sünger çeşitlerinden bir tanesi de yüzeyi labirent gibi olanlardır. Akustik labirent süngerler, yüzey alanının fazla olması sayesinde oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Firmamız tarafından istenilen boyut, kalınlık ve renkte üretimi sağlanan labirent süngerler, ortama istenilen havanın verilmesine de yardımcı olabilmektedir.

Akustik Yumurta Sünger

Ses yalıtım süngeri çeşitleri arasında en bilinen çeşit olan yumurta süngerler, tıpkı bir yumurta kabı gibi girinti ve çıkıntılara sahiptir. Yüzey alanını arttıran bu sünger çeşidi hem dayanıklı hem de profesyonel alanlarda kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Genellikle stüdyo, toplantı salonu, enstrüman alanları gibi yüksek ses içerebilen alanlarda kullanılan bu yalıtım ürünü, duvarın dış tabakasına yerleştirilmektedir.

Akustik Piramit Sünger

Akustik sünger çeşitlerinden bir diğeri de piramit şeklinde çıkıntılı üçgenler halinde üretilen akustik piramit süngerlerdir. Bu sünger çeşidinde de duvarın görünen kısımlarına yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Zira yüzey alanı ne kadar fazla olursa ve sese temas ederse, alınacak yalıtım sonucu bir o kadar iyi olacaktır. Piramit şeklinde üretilen akustik sünger çeşitleri, istenilen boyut ve kalınlıkta üretilebilmektedir.

Akustik Düz Sünger

Akustik düz sünger, genellikle inşa sürecinde kullanılan ses yalıtım süngeri olmaktadır. Düz yapısı sayesinde ortamın görüntüsünü bozmamaktadır. Genellikle evlerde kullanılan bu yalıtım süngeri, sonradan da yapıya eklenebilir olması sayesinde ön plana çıkmaktadır.

Akustik Süngerlerin Özellikleri Nelerdir?

  • Firmamız tarafından sağlanan akustik süngerlerin her bir çeşidi, birinci sınıf kalitede üretilmektedir. Bunun yanı sıra ses yalıtım anlamında güçlü bir izolasyon sağlayarak ortamdan alınacak verimi arttırmaktadır. Ürün özelliklerimiz hakkında bilgi almak ve ses yalıtım süngeri ürünlerinin faydalarını öğrenebilmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.
  • Akustik süngerler, istenilen renk, boyut ve kalınlıkta üretilebilmektedir.
  • Sünger çeşitlerimiz yanmaz malzemeden üretilmekte ve bu sayede olası her türlü kazanın önüne geçilmektedir.
  • Sünger çeşitlerimiz ev, okul, hastane, tiyatro salonu, stüdyo, sinema gibi sayısız alanda kullanıma uygundur.
  • Akustik sünger çeşitleri sayesinde ortamın havasını değiştirebilmek mümkündür.
  • Ses yalıtım süngerleri sayesinde hem iç hem de dış mekânlardan gelen ses izole edilebilmektedir.
  • Süngerlerin her birinde sesi yutma özelliği mevcuttur.
  • Yalıtım tabakasının gözenekli yapıları sayesinde sünger uygulaması yapılan alanda etkili bir sonuç alınmaktadır.
  • Ses yalıtım süngeri imalatı, müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılabilmektedir.
  • Akustik sünger seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızın telefon numaralarını kullanabilirsiniz. Yalıtım ihtiyaçları için uzun bir süredir hizmet veren firmamız, yalıtım amacınız doğrultusunda en iyi hizmeti almanızı sağlayacaktır.

Yanmaz Akustik Sünger

Akustik ses yalıtım malzemeleri günümüzde oldukça farklı sektörlerde kullanılır hale gelmiştir. Özelikle gürültü kirliliğinin yüksek seviyede olduğu ortamlarda iyi ve kaliteli bir ses yalıtımı daima aranan bir hizmet olmuştur. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte ise geçmişe göre çok daha düşük maliyetle kaliteli düzeyde ses yalıtımı uygulanabilmektedir.

Yalıtım uygulanmak istenen mekanın akustik özellikleri tespit edildikten sonra uzmanlar tarafından sorunlarla birlikte gerekli çözümler belirlenir ve uygulama aşamasına geçilir. Yalıtım geri dönüşümü zahmetli olan bir iş olduğundan öncesinde iyi hesaplanıp uygun çözümlerin bulunması uzun yıllar konforlu kullanım imkanı sağlar.

Bu sebeple yalıtım için yapılan araştırmalar sırasında aceleci ve gevşek olmak yapılan en büyük yanlışlardan birisidir. Duvar ses yalıtımı en çok ihtiyaç duyulan bina içi yalıtım yöntemlerindendir. Duvar yalıtımında duvar uygun izolasyon malzemeleri ile kaplanır.

Yumurta sünger, akustik sünger, yanmaz akustik sünger en çok tercih edilen türlerdir. Kişiler odalarını dekore etmek ve dış mekan seslerinden arındırmak için de kimi zaman bu yönteme başvururlar.