Titreşim Alıcı Malzemeler

Anasayfa » Ses Yalıtım Malzemeleri » Titreşim Alıcı Malzemeler

Titreşim alıcı malzemeler

Piyasada pek çok farklı ses yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Hepsinin amacı sesin istenilen mekandan dışarı çıkmasını ya da içeri girmesini önlemektir. Bunun yanında ses yalıtımı denilince akla duvarlardan geçen sesler gelmektedir. Ancak zeminden gelen ve yine zeminden çıkan sesler de duvardan gelebilenler kadar önemlidir.

Alt katınızda gürültü ile çalışan bir makinenin olduğunu hayal ettiğinizde bu durumu daha iyi anlayabilirsiniz. İşte bu tür zeminden gelen sesleri kesmek ve ses yalıtımına katkı sağlamak için özel olarak tasarlanan titreşim alıcı malzemeler tam da aradığınız zemin yalıtım malzemesi olabilir.

Granül yapıdaki mantarlar ile kauçuk parçalarının karıştırılarak birleştirilmesi ile oluşturulan bu parke altı ses yalıtımı sistemleri sayesinde bulunduğunuz ortamın zemininden alt kata ses ulaşması önlenir.

Aynı zamanda alttan gelecek olan sesler ve gürültüler için de zeminden bir bariyer oluşturmanız sağlanır. Bu ses yalıtım şiltesi sayesinde ortamın diğer ses yalıtım sistemlerine ek olarak zemin yalıtımı da yüzde yüze yakın oranda sağlanmış ve ortamın ses akustiği de böylece tamamlanmış olur.