Bondex Sünger

Anasayfa » Bondex Sünger

Ses yalıtımı, günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan hizmetlerden biridir. Bu hizmete bu kadar sık ihtiyaç duyulmasının nedeni ise sık yapılanma ve şehir hayatında sıklıkla görülen gürültü problemleridir. Sürekli olarak çalışan arabalar, fabrikalar, iş makineleri, insan sesleri gibi birçok sesin bir arada yer alması gürültü kirliliğinin oluşmasına neden olur. Bu gürültü kirliliği de ses yalıtımı uygulamalarının sıklıkla kullanılmasını sağlar.  

Bondex Sünger Nedir?

Gürültü kirliliği, engellenmesi zor bir sorundur. Bu sorunun giderilmesi için çeşitli ses yalıtım uygulamalarına ihtiyaç duyulur. Bondex süngerler de bu probleme çözüm üretmek amacı ile üretilen ses yalıtım malzemelerinden bir tanesidir.

Bondex sünger, birçok farklı kumaş ve sünger parçasının birleştirilmesi ile meydana gelir. Bondex sünger, diğer sünger çeşitlerinden daha farklı bir oluşum ile tasarlanır. Bu sünger, fazlası ile güçlü özelliklere sahip bir ses yalıtım malzemesidir. 

Ses izolasyonunun yanı sıra titreşim, eko ve yankı problemleri için de bondex süngerler tercih edilir. Ses yutum özelliği sayesinde etkili ses yalıtımı sunan bu ürün, parçaların sıkıştırılması ile oluştuğu için yüksek yoğunluğa sahiptir. Aynı zaman da bondex süngerler darbe emici olarak da kullanılırlar. 

Ürün Özellikleri

  • İstenilen yoğunluk, kalınlık ve ölçüde imalat
  • %100 geri dönüşüm
  • Orta ve yüksek frekansta iyi ses yalıtımı
  • Gözenekli nefes alabilen yapı

 
Ürün Görselleri

Bondex Sünger Nasıl Üretilir?

Bondex süngerler, geri dönüşüm sayesinde üretilirler ve çevreci bir yapıya sahiptirler. Bu ürün, atık süngerlerin kırım işleminden geçmesi ve pres işlemi ile sıkıştırılması sonucunda meydana gelir. Bu süngerler, ses yalıtımı için kullanıldıkları gibi ısı yalıtımı için de sıklıkla tercih edilirler. 

Kullanılacağı alana özel olarak üretilen bondex süngerler, seslerin birbirine karışmasını engeller. Aynı zaman da bu ürün sayesinde inşaat halinde bulunan apartmanlarda ses yalıtımı sağlanabilir ve ses izolesi işlemleri kolay şekilde gerçekleşebilir. 

Atık durumda bulunan süngerlerin toplanıp geri dönüştürülmesi ile oluşturulan bondex süngerler, öncelikle kırım işleminden geçerler. Daha sonrasında pres işlemi gören süngerler kesme işlemi de gerçekleştirildikten sonra kullanıma hazır hale gelirler. 

Bondex Sünger Özellikleri

Etkili ve verimli ses yalıtımı sağlayan bondex süngerler kullanıcılara fayda sağlayan özelliklere sahiptir. Bondex süngerler, istenilen yoğunlukta, kalınlıkta ve kişiye özel olarak istenilen ölçülerde üretilirler. %100 geri dönüşüm ile üretilen bondex süngerler, çevreci özelliği ile oldukça beğeni toplarlar ve bu özellikleri sayesinde birçok alanda kullanılmak üzere sıklıkla tercih edilirler. 

Orta ve yüksek frekansta bulunan sesler için maksimum performans sağlayan bondex süngerler, birçok farklı alanda kullanılabilirler. Gözenekli nefes alabilen yapıya sahip olan bu ürün, kaliteli ses yalıtımı sunar ve daha sessiz yaşam alanları oluşmasına yardımcı olurlar. Aynı zamanda bu ürün koku yapmaz ve küf tutmaz yapıdadır. Bu özelliği ile kullanıcılara güvenli ve sağlıklı kullanım imkanı sunar. 

Bondex Sünger Kullanım Alanları

Bu süngerler, yoğun ses seviyesinin bulunduğu alanlarda seslerin kontrol altına alınmasını sağlarlar. Bir ortamda bulunan seslerin dışarı çıkmasını, dışarıda bulunan seslerin ise ortama aktarılmasını engelleyen bondex süngerler oluşacak gürültülerin önüne geçerler. Bu ürünün kullanım alanları da oldukça geniştir. 

Bondex süngerler, evlerde daireler arasında ortaya çıkan sesin apartmana yayılmasını engellemek amacıyla kullanılırlar.

 Ev dışında ofis ve işyeri gibi alanlarda da kullanılan bu süngerler daha huzurlu bir çalışma ortamı yaratılmasına yardımcı olurlar. Ortamın akustiğini düzenleyen bondex süngerler, müşteriler ile yapılan iletişimlerin daha sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesini sağlarlar. 

Aynı zamanda bondex süngerler; jeneratör, kompresör ve hidrofor odaları, makine, asansör, ve kazan daireleri, stüdyo evleri, akustiğin ihtiyaç duyulduğu enstrüman, piyano gibi stüdyo odaları ve buna benzer gürültüye müsait olan ortamların her birinde rahatlıkla kullanılabilir. 

Bondex Sünger Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bondex süngerlerin uygulamaları solid yapıştırıcılar, silikon ya da özel olarak bu iş için üretilen yapıştırıcılar aracılığı ile kolay şekilde gerçekleştirilebilir. Uygulama sırası yapıştırıcı ve sünger şeklinde olmalıdır. Süngerin uygulanacağı alana seçilen yapıştırıcı sürülmeli ve daha sonra beklenmeden sünger yerleştirilmelidir. 

Aynı zamanda bondex süngerin uygulanacağı alanın kuru ve temiz olması üründen alınacak verimi etkilediği için oldukça önemlidir. Süngerin uygulanacağı alan bir bez ile silinmeli ve tozlardan arındırılmalıdır. Bu alan temiz ve kuru olmadığı zaman ürün bir süre sonra çıkabilir ya da istenilen verimi vermeyebilir. 

Bu ses yalıtım malzemesinin uygulanması yapıldıktan sonra açıkta kalmaması gerekir. Bu nedenle süngerin üzerine alçıpan, sunta ya da ahşap malzemeler kaplanmalı ve sünger açıkta bırakılmamalıdır. Bu ses yalıtım süngeri, kişiler tarafından uygulanabileceği gibi profesyonel kişilerden yardım alınarak da uygulanabilir.

Bondex Sünger Fiyatları

Ses yalıtım malzemeleri arasında yer alan bondex sünger, istenmeyen yankılanma, çınlama ve titreşim problemlerinin engellenmesinde sıkça tercih edilen bir ses yalıtım malzemesidir. Kaliteli malzemeler ile üretilen ve dayanıklı bir yapıya sahip olan bu süngerler, uzun ömürlü kullanıma imkan sunarlar. Ekonomik yapıya sahip olan bu ürün aynı zamanda etkili sonuçlar sağlar ve bu sayede yaşam alanlarının akustik düzenlemelerinin gerçekleşmesine yardımcı olur. 

Bondex sünger fiyatları; boyut, kalınlık, ölçü gibi etkenlere göre değişim gösterir. Bütçenize uygun bondex sünger modellerine sahip olmak oldukça kolaydır. Ürünü kullanmak istediğiniz alanı, ürün ölçülerini ve kalınlığını belirlemek sahip olmak istediğiniz sünger modelinin fiyatı hakkında sizlere tahmini sonuçlar verebilir. 

Akustik Kontrol firmasının sunduğu hizmetlerden bir tanesi de bondex süngerlerdir. Sahip olmak istediğiniz ürün özelliklerine karar verdikten sonra Akustik Kontrol web sitesinde bulunan iletişim numaralarını kullanabilir ve kolay şekilde fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu iletişim numaralarını kullanarak kısa süre içerisinde sipariş oluşturabilir ve kaliteli akustiğe sahip bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. 

Bondex Sünger İle İlgili Son Eklemeler

Ses yalıtımını sağlamak günümüz şehir hayatında en büyük problem haline geldi. Sürekli olarak çalışan arabalar, iş makineleri, bağıran insan sesleri ve daha pek çok ses bir araya gelerek büyük bir gürültü ortamı oluşturuyor. Bu gürültü ortamının önüne geçebilmenin tek yolu da ses yalıtımını düzgün bir şekilde yapmak oluyor.

Binalarda ve özellikle yaşam alanlarında ses yalıtımının sağlanması şehrin özellikle yoğun bölgelerinde hayati öneme sahiptir. Çünkü her gün aynı şehir gürültüsüne maruz kalmanız sizi psikolojik olarak yoracaktır. Bu nedenle bondex sünger yardımı ile evinizin, ofisinizin ve her türlü yaşam alanınızın ses yalıtımını yapmalısınız.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler

 
Bondex sünger uygulaması nasıl yapılmalıdır?

Genellikle duvar arasında yada en alt katmanda kalan bir malzemedir. Solvent yapıştırıcı ile montajı sağlam ve pratiktir. İstenilen ölçüde maket bıçağı ile kesilebilmektedir.

Koku yapar mı?

Bondex süngerdeki üretim için karışıma koyulan kimyasallar kurumaya bırakıldıktan sonra tamamen kokusundan kurtulmaktadır. Uygulamadan sonra kesinlikle koku yapmaz. Küf tutmaz

Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz bondex yalıtım süngeri süngerden üretilir. Özel olarak işlenerek yalıtım için hazırlanan süngerler küçük parçalar haline getirilerek tekrar birleştirilir.

Böylece daha sıkı bir hal alan bu malzeme ses yalıtımı için de ideal malzeme haline gelir. Diğer ses yalıtım süngeri malzemelerine oranla daha fazla sesi tutarak hapsedebilir. Bu yüzden ev ses yalıtımı, ofis gibi her türlü gürültü alanında sıklıkla kullanılır.