Makine Odası Ses İzolasyonu

Makine Odası Ses İzolasyonu

Makine Odası Ses İzolasyonu

Birçok iş sahasında yüksek ses sebebiyle gerek sağlık açısından gerekse çevreye verilen rahatsızlığı en az düzeye indirme amacıyla ses izolasyon sistemleri kullanılmakta ve profesyonel ekiplerden yardım alınmaktadır. Makine odaları genellikle gemilerde bulunan ve makine dairesi olarak da isimlendirilen yapılardır.

 
Ürün Özellikleri
  • Yanmaz
  • Yüksek yoğunluk (75-100 kg/m3)
  • Esnek ve gözenekli yapı
  • İstenilen kalınlık, şekil ve ebatlarda üretim imkanı
 
Ürün Görselleri

Bu odalarda geminin hareket etmesi için gerekli olan enerji üretilir. Yüksek ısının ve gürültünün ortaya çıktığı bu ortamda iyi bir ses ve ısı izolasyonu saplamak oldukça önemli unsurlardandır. Bu sayede hem gürültü önlenmiş olur hem de sağlık risklerinden kaçınılır.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Makine odası ses izolasyonu için kullanılan malzemeler sertifikalı mıdır?
 

Ürünlerimiz ses yalıtım ve yanmazlık sertifikalıdır. Kullanıldığı yer itibari ile yanmazlık en önemli unsurdur.

 
Duvar ve tavan izolasyonu yapmak yeterli midir?
 

Makine odalarında duvar ve tavan ses yalıtımı yapmak hava dolaşımlı seslerin yalıtımını sağlamaktadır. Ancak büyük ve gürültülü makinelerde vibrasyon nedeni ile katı maddelerde ses dalgaları yayılabilmektedir. Bu nedenle zemin yalıtımı da yapılmalıdır.

Yüksek ısı ve sesin hakim olduğu makine odalarında kullanılan en önemli akustik yalıtım malzemesi yanmaz akustik sünger olarak adlandırılan malzemedir. Bu sayede ısıya dayanıklı kaliteli maddelerin birleşiminden üretilmiş yapı malzemeleri kullanılır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Makine odası ses izolasyon malzemelerinde %15 indirim mevcuttur.

Kullanım yerine göre kalınlık ve yoğunluk hesaplanmalıdır. Teknik ekibimizden bilgi almanız doğru ilerlemenizi sağlayacaktır.

Aynı zamanda tasarımsal olarak farklı tercihler ortaya çıkabilmektedir. Bu amaçla akustik piramit sünger de kullanılan ve çok tercih edilen malzemeler arasındadır. Makine odalarının dışarıya ses vermesini önlemek için ses yalıtım süngeri kullanılması günümüzde bir gereklilik haline gelmiştir.