Binalarda Ses Yalıtımı

Binalarda Ses Yalıtımı

Binalarda Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı binalarda oldukça önem verilmesi gereken konulardan birisidir. İyi bir kullanım için ısı yalıtımının yanında ses yalıtımı da etkili bir şekilde uygulanmalıdır. Binaların dış cephe mantolama işlemleri ile ısı kaybını önlemeye yönelik bir süreç uygulanır.

 
Ürün Özellikleri
  • Yanmazlık
  • Toz dökmez, küf tutmaz ve hafa alabilen gözenekli yapı
  • Uzun ömürlü malzeme
  • Yüksek yoğunluk ve mukavemetli yüzey
 
Ürün Görselleri

Bu sayede bina sakinleri kış aylarında daha az maliyetle ısınma imkanı bulurken kışın da daha serin bir ortam elde ederler. Tıpkı bunun gibi dış cephede yapılan ses izolasyon işlemleri dışarıdaki sesin içeriye girmesini önler ve böylece iç mekanda daha sessiz bir ortam elde edilir.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Binalarda ses yalıtımı sonradan yapılması faydalı olur mu?
 

Ses yalıtımının kaba inşaat halinde yapılması kesin çözümdür. Sonradan yapılan izolasyonlar %70 civarı ses yalıtımı sağlayacaktır. Ayrıca odalarınızda m2 olarak daralma olabilmektedir.

 
Kullanılan malzemeler rutubet yapar mı?
 

Kullanmış olduğumuz malzemeler gözenekli yapısı sayesinde nefes alabilir bir yapıya sahiptir. Bu da rutubeti ve küflenmeyi önleyecektir.

Bu işlemi gürültü kirliliğinden kaçınma imkanı verdiği gibi sesin dışarıya taşmasını da önler. Bu da en az ilki kadar önemli bir noktadır. Bina ses yalıtımında diğer bir nokta ise katlar arasında ses geçişini önlemeye yönelik yalıtım işlemidir.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ürünlerimizde %15 indirimimiz mevcuttur.

Metrajlarınıza göre sipariş vermek için iletişime geçebilirsiniz.

 Bu işlemlerin tümü sırasında yanmaz sünger, ses yalıtım süngeri, bondex sünger, akustik sünger olarak adlandırılan malzemeler kullanılmaktadır. Güvenli ve etkili bir yalıtım için bina karakterine uygun araştırma yaparak en uyumlu malzemelerle çalışmak gerekmektedir.