Flexi Kare Sünger

Flexi Kare Sünger

Flexi Sünger Nedir?

Akustik sünger uygulamaları; yaşam alanlarında oluşan titreşimi engellemek, mekanların ses seviyesini düzenlemek ve yankı ya da eko gibi problemlere engel olmak için kullanılırlar. Akustik kare sünger, sesin nesnelere ya da duvarlara çarparak içeride dolaşımını engeller ve sesin net ve en temiz hali ile iletilmesine yardımcı olur. Bu ürün, orta ve yüksek frekanslarda bulunan sesler için yüksek performans sağlar. 

Vicoustic kare flexi sünger, yüzeyi küçük kareler halinde bulunan bir ses yalıtım ürünüdür. Kare flexi olarak da bilinir ve yaşam alanlarında yer alan eko ve yankı gibi durumların önüne geçer. Bu sayede yaşam alanlarında bulunan ses kalitesi artar.

Kaliteli ve sağlıklı şekilde seslerin karşı tarafa aktarılmasını sağlayan akustik flexi kare süngerler sayesinde kurulan iletişim en verimli hale gelir. Seslerin kaynağından bozulmadan aktarılmasına yardımcı olan bu ürün, seslerin daha net ve anlaşılabilir hale gelmesinde maksimum performans sunar. 

Vicoustik kare süngerlerin sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi priz ve kabloları saklamaya yardımcı olmasıdır. Bu ürün sayesinde boşluklu yüzeylerde oluşan kablo hataları kolay şekilde gizlenebilir. Aynı zamanda akustik felxi kare sünger sayesinde ses kalitesi bozulmadan istenilen noktaya iletilir ve karşı tarafın sesi temiz ve net bir şekilde duyması sağlanır. 

Flexi Kare Sünger Kullanım Alanları

Vikostik kare süngerler, ses akustiğinin sağlanması gereken alanlarda rahatlıkla kullanılabilen bir ses yalıtım ürünüdür. Sesin kaliteli hale gelmesine yardımcı olan flexi sünger modelleri dekoratif görüntüleri ile öne çıkarlar. Bu akustik süngerler birçok farklı mekanda kullanıma uygun şekilde tasarlanırlar ve kullanıldıkları alanlarda verimli sonuçlar verirler. Kullanıcılara birçok fayda sunan akustik flexi süngerlerin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kongre ve Toplantı Salonları
 • Fabrikalar 
 • İşyerleri
 • Performans ve Gösteri Merkezleri
 • Eğitim Kurumları
 • Tiyatro Salonları
 • Yemek Yerleri
 • Radyo Televizyon Kuruluşları
 • Reji Odaları
 • Ses Kayıt Stüdyoları
 • Dublaj Odaları
 • Ses Miksaj Odaları
 • Ev ve Sinema Odaları
 • Enstrüman Odaları
 • Spor Merkezleri

Akustik Flexi Kare Sünger Özellikleri

Vikostik flexi sünger, düşük frekansta bulunan seslerin düzgün şekilde emilmesi ve dağıtılmasını sağlar. Aynı zamanda bu ürün istenmeyen yankılanmanın ve çınlamanın da önüne geçilmesine yardımcı olur. Ürünün sahip olduğu dekoratif dış görünüm, kullanıldığı alanda estetik bir görünüm oluşturmasını sağlar.

Kablo ve priz görüntülerinin saklanmasına da olanak tanıyan akustik flexi kare sünger, dekoratif görünümü sayesinde birçok alanda sıklıkla tercih edilir. Vikostik kare sünger hafif bir yapıya sahiptir.

Akustik flexi kare süngerin kendinden yapışkanlı modelleri bulunduğu gibi özel olarak üretilen sünger yapıştırıcıları ile yapıştırılan modelleri de bulunur. Bu sayede kullanıcılara uygulama kolaylığı sağlar. Kişilerin isteğine bağlı olarak farklı renklerde üretilebilen flexi kare süngerler yaşam alanlarının sahip olduğu dekorasyona da uyum sağlarlar. Flexi sünger ölçüleri 50*50 cm şeklindedir. Aynı zamanda bu ürün, 18-28-50-70 ve 100 dns (m3 yoğunluğunda) üretilebilir. 

Flexi kare sünger, alev ilerletmez özelliğe sahip olması ile dikkat çeker ve bu özelliği sayesinde birçok alanda kullanılmak üzere sıklıkla tercih edilir. Artırılmış kalınlık ve yüksek tutuculuk özelliklerine sahip olan flexi süngerler, kullanıldıkları alanda yüksek performans sağlayarak yaşam alanlarının daha kaliteli hale gelmesine yardımcı olurlar. 

Flexi Sünger Fiyatları

Ses yalıtım ürünleri arasında yer alan akustik flexi kare sünger, istenmeyen yankılanma, çınlama ve titreşim problemlerinin engellenmesinde sıkça tercih edilen bir akustik sünger çeşididir. Kaliteli malzemeler ile üretilen ve dayanıklı bir yapıya sahip olan flexi süngerler, uzun ömürlü kullanıma imkan sunarlar. Ekonomik yapıya sahip olan bu ürün aynı zamanda etkili sonuçlar sağlar ve bu sayede yaşam alanlarının akustik düzenlemelerinin gerçekleşmesine yardımcı olur. 

Akustik flexi kare sünger fiyatları; renk, boyut, kalınlık, ölçü gibi etkenlere göre değişim gösterir. Bütçenize uygun flexi sünger modellerine sahip olmak oldukça kolaydır. Ürünü kullanmak istediğiniz alanı, ürün ölçülerini, rengini ve kalınlığını belirlemek sahip olmak istediğiniz kare sünger modelinin fiyatı hakkında sizlere tahmini sonuçlar verebilir. 

Akustik Kontrol firmasının sunduğu hizmetlerden bir tanesi de akustik flexi kare süngerlerdir. Sahip olmak istediğiniz ürün özelliklerine karar verdikten sonra Akustik Kontrol web sitesinde bulunan iletişim numaralarını kullanabilir ve kolay şekilde fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu iletişim numaralarını kullanarak kısa süre içerisinde sipariş oluşturabilir ve kaliteli akustiğe sahip bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. 

Flexi Kare Sünger

Kütüphaneler , eğlence mekanları, konferans salonları gibi alanlarda ses yalıtımının önemi büyüktür. Bu tür yerlerde insanların içeride uzun süre kalabilmeleri için dış ortam seslerinin yalıtılması gerekir. Bunun için özel olarak üretilen ses yalıtım malzemeleri mevcuttur.

 
Ürün Özellikleri
 • Dekoratif görüntü
 • Arttırılmış kalınlık (5cm) ve yüksek yutuculuk
 • Farklı renk seçenekleri
 • Alev ilerletmez özelliği sahiptir.
 
Ürün Görselleri

Bu malzemelerden biri olan flexi kare sünger üst düzey ses yalıtımı yapabilmesinin yanında her türlü mekana uygun olan şık tasarımı ile de hoş görünümlü ortamlar oluşturmanıza olanak sağlar. Kare yapısı itibariyle üzerinde oluşan ışık hareketleri ve gölgeler oldukça şık görüntüler oluşturabilir.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Farklı ölçülerde üretilebilir mi?
 

Standart olarak 49*49 cm ölçülerinde panel olarak üretilmektedir. Yüksek miktarlı siparişleriniz de özel ölçü üretimi söz konusu olabilir. Bu durum ile ilgili bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

 
Kumaş kaplı akustik panel ile aynı performansı gösterir mi?
 

Ses yutum değeri 0,70 iken kumaş kaplı akustik panelin ses yutum değeri 0,90 -1,00 ‘dır. Ses yutum değerlerine göre maliyetleri ön görülebilmektedir.

Özellikle toplantı salonları, kütüphaneler, konferans salonları ve ofis gibi alanlarda sıklıkla kullanılan vicoustic flexi a50 sünger malzemesi bu ortamların iç akustiğine de katkıda bulunur. Orta ve üstü frekanslarda sesler için yalıtım imkanı sunan malzemeler arasında piyasada en çok tercih edilen malzeme budur.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Flexi kare sünger ürünlerimizde 50 m2 üzeri alımlarda %15 indirim mevcuttur.

Projelerinizde keşif için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Hem yapısı hem de görünümü dolayısıyla her mekana uyum sağladığı için vicoustic akustik sünger ses yalıtımı istenen her ölçekte mekan için gönül rahatlığı ile kullanılarak gürültünün önüne geçilip yalıtım başarıyla sağlanabilir.