Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Kalabalık bir akışkanlığa sahip ortamlarda ses yalıtımı kaliteli bir ortam adına en başta gelen etmendir. Özellikle iş yeri ve ofis ortamlarında zemin döşeme üzerinde çok sık hareket edildiğinden burası ciddi bir yıpranmaya maruz kalabilir.

 
Ürün Özellikleri
  • Su ve neme karşı dayanıklı materyal
  • Yüksek yoğunluk
  • Sert yüzeyi sayesinde ezilmeye karşı mukavemetli
  • Geri dönüşüm ürünlerde imal edilmiştir.
 
Ürün Görselleri

Yüzeyde bu aşınma hissedilmese ve döşeme altındaki malzemeler zamanla gevşeyerek ve çeşitli etkilere maruz kalarak ses çıkarmaya başlar ve istenmeyen bir gürültülü ortam oluşur. Zeminin altının ne tür malzemelerden yapıldığı çıkan sesi etkilemektedir.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Şap altı ses yalıtımı uygulamasında şap karışımındaki su oranı önemli midir?
 

Şap uygulamasında şapın çok cıvık veya katı olması çok önemli değildir. Normal şap uygulaması gibi yapılabilmektedir. Malzemelerimiz şap suyuna karşı dirençlidir.

 
Şap altı şilte uygulaması nasıl yapılmaktadır?
 

Şap altı ses yalıtımı uygulaması çok basittir. Şap atılmamış düzgün olan zemine malzeme serilmektedir. Birleşim yerleri 5 mm üst üste bindirilmesinde fayda vardır. Daha sonra ek yerleri özel çift taraflı strip bandımız ile yapıştırılmalıdır. Daha sonra şap atılabilir.

Yeni inşa edilen binalarda zemin kaplanmadan önce şap atılır ve pürüzsüz bir hale getirilir. Düz bir zemin elde etmek için bu işlem olmazsa olmazdır. Bu yöntemle pürüzsüz bir hale gelen zemin üzerine laminat parke, linolyum, halı, pvc gibi kaplama işlemleri rahatlıkla uygulanabilir hale gelir.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Şap altı ses yalıtım şiltelerinde %15 indirimimiz mevcuttur.

Şap altı uygulaması için ücretsiz keşif hizmetimiz bulunmaktadır.

İşte bu noktada kullanılan bazı izolasyon yöntemleri geri dönüşü olmayacak şekilde olduğundan özenle yerine getirilmelidir. Zemin altı ses yalıtımında şap altı şilte en çok kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Bununla birlikte sbr kauçuk gibi zemin ses yalıtım malzemeleri de kullanılır.