Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Günümüzde yoğun olarak iş faaliyetlerini sürdüren işletmeler elektrik kesintileri sırasında kendilerini garantiye almak adına jeneratör denilen cihazları kullanmaktadır. Jeneratörler bunun dışında yüksek enerji miktarları gerektiren işler yapan işletmelerde de kullanılır.

 
Ürün Özellikleri
  • Yanmazlık
  • Yüksek yoğunluk (75-100 kg/m3)
  • Esnek yapısı sayesinde yüksek ses yalıtım değeri
  • İstenilen şekil (piramit, yumurta ve labirent) ve ebatta imalat mümkündür.
 
Ürün Görselleri

Jeneratörlerin bulunduğu odalarsa bu aletlerin yüksek gürültüyle çalışmaları sonucu yoğun ses barındırır. Bu yüksek sesin dışarıya taşması ise oldukça ciddi ve can sıkıcı bir sorundur. Çalışanları rahatsız ettiği gibi çalışma verimini düşürür ve keyifsiz bir ortam oluşmasına ön ayak olur.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Jeneratör odası ses yalıtımı için hangi malzeme tercih edilmelidir?
 

Özellikle bu tip odalarda yüksek sıcaklıklar olduğu için yanmaz malzemeler tercih etmeniz çok önemlidir. Ses yutum değerleri ve yoğunluğu yüksek malzemelerin uygulanması ses yalıtımı için büyük önem arz etmektedir.

 
Ses Yalıtımı nasıl yapılmalıdır?
 

Jeneratör odalarında yüksek ses seviyeleri olduğu için katmanlı malzemeler tercih etmek performansı arttıracaktır. Jeneratör hava atış panjurları da özel ses yalıtımlı panjur olarak kullanılmalıdır. Hava atış kısmından büyük ses kaçakları meydana gelebilmektedir.

Bu sebeple iş yerlerinde ses izolasyonu büyük bir öneme sahiptir. Tüm diğer birimler gibi bu jeneratörlerin çalıştığı ortamlar da gerekli düzeyde ses yalıtımına tabi tutulmalıdır. Jeneratör odası ses yalıtımı sırasında bu işe elverişli bir malzeme olan piramit sünger kullanılır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Jeneratör odası ses izolasyonunda kullanılan ürünlerimiz %15 indirimlidir.

Jeneratör odası ses izolasyonu için teknik saha ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gibi yapılarda yumurta süngeri şeklinde adlandırılan akustik yumurta sünger de çokça kullanılır ve bir diğer önemli seçenek halinde bulunur. Aynı zamanda yüksek ses ve ısı barındırılan bu ortamlarda ısıya karşı koruma sağlayan maddelerden üretilen yanmaz piramit sünger de kullanılması gereken bir diğer özellikteki yapı elemanıdır.