Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema dünyada en çok rağbet edilen eğlence sektörlerinden birisi. Film severler bir filmi evlerinde izlemektense sinema salonlarının sunduğu ortamda farklı bir deneyim yaşamak için para ödeyerek buralarda film izlerler.

 
Ürün Özellikleri
  • Yangın dayanım sertifikası
  • Kokusuz, Anti-Bakteriyel ve küf tutmaz özellik
  • Kolay silinebilir yüzey ve leke tutmaz özellik
  • Yüksek ses yutucu özelliği diğer malzemelerden daha yüksektir.
 
Ürün Görselleri

Müşterilerin sinema salonlarını tercih etmelerinin en önemli sebepleri kuşkusuz bu ortamın sunduğu kaliteli ve büyük ölçekli görüntü ve bunun yanında yine yüksek düzeyde ve kaliteli ses deneyimidir. Bu sebeple sinema salonları iyi bir ses yalıtımı düzeyine sahip olmalıdır.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Sinema salonlarında belirli bir kalınlık kullanılıyor mu?
 

Ürünlerimiz 2 veya 4 cm olarak kullanılmaktadır. Ekstra ses yalıtımı yapıldığı için bu kalınlıklar sinema salonu ses yalıtımı için yeterli gelmektedir.

 
Sinema salonlarında kullanılacak miktarı nasıl belirliyorsunuz?
 

Sinema salonunda kullanılacak malzeme için öncelikle bilgisayar ortamında sanal olarak hacim akustiği hesaplanır. Daha sonra akustik panel yerleşimi yapılmaktadır.

Sinema salonları müstakil bir binadansa diğer salonlarla yan yana yer alacak şekilde ve genellikle alışveriş merkezlerinde yer alırlar. Bu sebeple yükses sesi içerde tutmanın yanında dışarıya da vermemek, yani iyi bir şekilde izole etmek gerekmektedir. Salonların duvarları bu sebeple kumaş kaplı  akustik panel ile kaplanır ve daha akustik bir ortam elde edilir.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Sinema salonu uygulamarın da %20 indirim mevcuttur.

Ürün teknik bilgileri ve uygulama metodları ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Salonun duvarları olduğu kadar tavan ve taban kısımları da akustik kaplama açısından önemlidir. İyi bir deneyim yaşatmak ve dışarıya rahatsızlık vermemek için sinema salonları üst düzey yalıtım yapmak zorundadırlar.