Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Ev ve iş yeri gibi yoğun sirkülasyonun olduğu ortamlarda ses yalıtımı kaliteli bir mekan için başta gelen unsurlardandır. Özellikle zemin üzerinde hareket edilen ve çokça gürültü çıkmasına sebep olan unsurdur. Zemin kaplamasının hangi malzemelerden yapıldığı çıkan sesin türünü ve oranını doğrudan etkiler.

 
Ürün Özellikleri
  • Darbe seslerinde yüksek ses yalıtım değeri
  • Baskı altında ezilmez
  • Yüksek yoğunluk ve esnek yapı
  • Geri dönüşüm ve çevreci malzemelerden imalat
 
Ürün Görselleri

Tok ve rahatsız etmeyen bir ses elde etmek için iyi bir zemin ses yalıtımı uygulamak gerekmektedir. Binalar inşa edilirken odaların zeminlerine şap işlemi uygulanır. Bu şekilde zemin düz bir hale getirilir ve üzerine uygulanacak olan laminat parke, pvc, linolyum, epoksi, halı gibi malzemelere uygun yüzey hazırlanır.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Zemin ses yalıtımında bitmiş binada nasıl bir yöntem iziyorsunuz?
 

Bitmiş ve faal olan meskenlerde mevcut zemin parke veya ahşap kaplama ise sökülerek zemine uygulanır ve sonra üzeri tekrar kaplanır. Mermer, granit veya fayans gibi yüzeylerde sökme işlemi yapılmadan mevcut yüzeye uygulayıp tekrar kaplama yapılabilir.

 
Konuşma sesleri ve hava ile dolaşan sesler yalıtılır mi?
 

Uygulama amacı titreşim, topuk sesi ve zemine vurma sesleri gibi seslerin yalıtımı için uygulanmaktadır. Hava ile dolaşan sesler için farklı bir yalıtım yapılması gerekmektedir.

 Bu aşamada kullanılan bazı yalıtım yöntemleri geri dönüşü olmayacak şekilde olduğundan özenle yerine getirilmelidir. Şap altı ses yalıtımı en çok araştırılan ve kalıcı olan yöntemlerdendir.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ürünlerimizde %15 indirimimiz mevcuttur.

Talep miktarınıza göre güncel fiyatlarımız için bizi aramayınız.

Bunun yanında parke altı ses yalıtımı da parke kaplamalı mekanlarda kullanılır. Daha esnek ve az gürültülü ortamlar için ise sbr kauçuk denilen özel kauçuktan yapılma malzemeler tercih edilmektedir. Çeşitli fiyat segmentlerinde bulunan bu seçenekler kaliteli bir zemin ses yalıtımı sağlar.