Filtre Süngeri

Filtre Süngeri

FİLTRE SÜNGERİ

Filtre süngeri filtrasyon işlemlerinde en uygun hammadde olduğu için tercih edilmektedir. Filtre süngerler homojen gözenekli yapıları sayesinde hava ve sıvının filtre edilmesinde oldukça başarılıdırlar. Filtre süngerler kullanıldıkları sektörlere göre yapısal farklılık gösterirler.

Günlük yaşamın içerisinde birçok sebepten dolayı ses yalıtımına ihtiyaç duyulmaktadır. Ses yalıtımı sırasında dikkat edilmesi gereken en temel unsur seslerden kaynaklı titreşimi önlemektir. Bunu da en iyi yapan filtre süngerleridir. Özellikle sesteki çatlakları kestiği için stüdyo ve mikrofon başlıklarının olmazsa olmazı konumundadır. Bu sebeple müzik sektöründe kilit bir konumdadır. Ayrıca hem işlevselliği hem de görsellik açısından kullanıcılara etkin bir hizmet sunmaktadır. Tiyatro salonları veya canlı müzik alanları gibi birçok alanda farklı desenlerde filtre süngeri kullanılarak görsel olarak da oldukça güzel manzaralar ortaya çıkmaktadır.

Klimalarda hava filtresi kullanılırken otomotiv sektöründe yağ filtresi, akvaryumlarda ise su filtresi kullanılır. Bunun en önemli sebebi ise kolay kullanılması ve yıkanabilir olmasıdır. Buna ek olarak oldukça dayanıklı olması da tercih edilmesindeki etkenlerden biridir. Kolay işlenebilir olması ile her çeşit uygulamaya da uygundur. Kolay bir şekilde işlenebilir, kesilebilir ve sıkıştırılabilir. Yağ filtresi üretiminde ise eter bazlı retiküle sünger çeşitleri kullanılır. Bunun nedeni ise bu tür süngerlerin su ve su bazlı ürünlerden etkilenmemesidir. Bu sayede sıvı ortamlarda uzun süreli kullanım olanağı sunmaktadır. Tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise fiyat avantajı sağlamasıdır. Ester bazlı retiküle süngerler ise petrol ve türevlerine karşı dirençlidir. Bu iki retiküle filtre süngeri de çekmeye ve uzamaya karşı oldukça dayanıklı elastik yapıdadır.

Filtre sünger hem kullanılabilirliği hem hammadde olarak kolay bulunabilirliği hem de maliyetine oranla sunduğu kaliteli hizmeti ile her türlü uygulamada kendine yer bulmaktadır. Hayatımızda bu denli önemli yerlerde kullanılan filtre süngerlerden en etkin verimi alabilmek için profesyonel bir ekipten hizmet almak en önemli etkendir. Çünkü potansiyeli yüksek olan bu ürünleri doğru şekilde doğru alanlarda kullanarak %100 verim elde edilebilir. Biz Akustik Kontrol Mimarlık olarak hem tecrübemiz hem de yenilikçi anlayışımız ile her türlü filtre süngeri uygulamalarında en kaliteli ve en hızlı teslimat ile 7/24 hizmetinizdeyiz.