Bass Trap Sünger

Bass Trap Sünger

Bass Trap Sünger Nedir?

Bass trap sünger modeli, akustik ses yalıtımları için kullanılırlar. Bass trap sünger bass frekanslarını ve ses dalgalarını düzenleyerek kontrol altına alır. Kullanıldığı alanda akustik düzenleme sunan bu ürün, yüksek frekanslı seslerde dahil olmak üzere maksimum performans sunar. Aynı zamanda bu akustik sünger modeli, düşük frekansta bulunan ses problemlerinin engellenmesi için de tercih edilir. Birçok farklı alanda kullanılabilen bass trap sünger, diğer akustik sünger ürünleri ile birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar. 

Bass frekanslarının ve mekan akustiğinin düzenlenmesinde sıklıkla kullanılan bass trap sünger, sesin yüksek ve yoğun seviyede bulunduğu mekanlar için maksimum geniş bant emilimi ile özel olarak tasarlanır.

Düşük frekanslı ses dalgalarını kolay şekilde kontrol altına alan bu ürün, yüksek frekanslı sesler için de aynı performansı sunarak verimli sonuçlara neden olur. Aynı zamanda seslerin dengeli şekilde dağılmasını sağlar ve mekanın akustiğinin düzenlenmesine de yardımcı olur. 

Bass trap süngerler çoğunlukla iki duvarın birleştiği köşelerde kullanılır. Bass seslerini iki duvarın oluşturduğu köşe noktalarında yutarak uğultu oluşmasını engelleyen bass trap sünger, birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bass trap süngerler, 18 ve 28 dns olarak üretilirler ve 29*29*70 cm ölçülerinde tasarlanırlar. 

Bass Trap Sünger Özellikleri

Birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılan ve kaliteli özelliklere sahip olan bass trap süngerler yanmaz özelliğe sahiptirler. Bu ürünler, herhangi bir ısı ya da aleve maruz kaldıkları zaman erimezler ve yanmazlar. Akustik bass trap süngerler bu sayede kişilere güvenli kullanım imkanı sunarlar.

Nem ve küf tutmayan bir yapıya sahip olan sünger modeli, temiz ve sağlıklı kullanım imkanı ile ön plana çıkar. Küf tutmayan yapıya sahip olan bass trap sünger kullanıldığı alanda herhangi bir koku yaratmazlar. Duvar köşelerinde oluşan uğultuları yutarak akustik ortam sunan bu sünger modeli, poliüretan malzeme kullanılarak üretilir. 

Bass trap akustik süngerleri uygulamak oldukça kolay ve pratiktir. Bu akustik sünger model, kendinden yapışkanlı yapıda olduğu gibi yapıştırılması gereken yapıda da olabilir. Yapıştırılması gereken bass trap süngerler için özel olarak üretilen sünger yapıştırıcıları bulunur. Bu yapıştırıcılar sayesinde ürünün uygulaması oldukça basit hale gelir.

Kendinden yapışkanlı bass trap süngerlerin arkasında çift taraflı bantlar yer alır. Bu bantların koruyucu kısımları çıkarıldıktan sonra istenilen alana kolay şekilde uygulanır ve herhangi bir problem meydana gelmeden uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ürünün uygulanması için profesyonel kişilerden yardım almak da tercih edilebilir. 

Bass trap süngerlerin uygulaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalardan bir tanesi uygulama yapılacak alanın kuru ve temiz olmasıdır. Kuru ve temiz olmayan bir alana sünger uygulaması yapmak ürünün verimini düşürebilir ve istediğiniz sonuca ulaşmanıza engel olabilir. Bu nedenle bass trap süngeri uygulamadan önce alanın temiz ve kuru olmasına özen gösterilmelidir. 

Bass Trap Süngerin Kullanım Alanları

İstenilen ebatlarda üretilebilen ve yüksek ses yutum özelliğine sahip olan bass trap sünger modelleri birçok farklı mekanda kullanılır. Bass seslerini düzenlemesi sayesinde bu ürünün en sık tercih edildiği yerler eğlence mekanlarıdır. Ancak bu mekanların yanında birçok alanda kullanılmak için sıklıkla tercih edilir. Yüksek performansı ile beğeni toplayan bass trap süngerlerin başlıca kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Ev sinemaları
 • Yayın odaları
 • Müzik odaları
 • Ses kayıt odaları
 • Stüdyolar
 • Konferans odaları
 • Performans alanları
 • Vokal kabinleri
 • Evler
 • İşyerleri
 • Konferans salonları
 • Konferans salonu

Bass Trap Sünger Faydaları

Müzik eşliğinde eğlenilen mekanların çevresinde yaşayanlar genellikle yüksek sesten ve gürültüden şikayet ederler. Bu nedenle mekan sahipleri mekanlarının ses yalıtımlarını en iyi şekil de yaptırmalıdır. Bir ortamın yalıtımının en iyi şekilde yapılması sadece dışarıdakiler için değil içeride bulunanlar için de fayda sağlar.

Çünkü müzik sunulan bir mekanın içinde ekonun azalması, ses akışının doğal hale gelmesi dinleyenlerin daha uzun süre mekanda kalmalarına olanak tanır. Yüksek bass müziğinin etkisini dengelemek için diğer ses yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanabileceğiniz akustik stüdyo süngeri ortamdaki bass seslerin dışarı çıkmasını çok yüksek oranda engellemektedir.

 
Ürün Özellikleri
 • İstenilen ebatlarda üretilebilir
 • Ses kapanı özelliği verilmiş form
 • Gözenekli yapı
 • Esnek yapısı sayesinde yüksek ses yutum sağlar
 
Ürün Görselleri

 

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Ne kadar kullanmalıyım?
 

Bass trap sünger duvarların birleşim yerlerinde kullanılmalıdır. Duvar uzunluğunun 3/1 kaplanması yeterli olacaktır. Köşelerden ses dönüşünü engelleyerek daha tok ses almanızı sağlayacaktır.

 
Uygulaması nasıl yapılmalıdır?
 

Bass trap sünger duvarın birleşim yerine oturacak şekilde imal edilmektedir. Dilerseniz silikon veya yapıştırıcı ile bölgesel yapıştırma yapıp uygulayabilirsiniz.

Diğer adı ile bass trap sünger olarak da bilinen bu yalıtım malzemesi ortamdaki müziğin dış ortama çıkışını engellemek için özel olarak üretilir. Böylece diğer akustik sünger malzemeleri ile birlikte en yüksek düzeyde ses yalıtımını sağlar.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ürünümüzde %15 indirim mevcuttur.

Oda ölçülerinizi belirtirseniz ihtiyacınız olan miktar hesaplanıp size bilgi verilebilir.

Eğlence mekanları ve yüksek bass müzik için kayıt yapan stüdyoların sıklıkla kullandıkları bu sistem sayesinde siz de gürültünün önüne geçebilecek ve akustiği daha kolay sağlayabileceksiniz.