Akustik Strip

Akustik Strip

Akustik Strip

Gün içerisinde insanların sıklıkla kullandıkları yürüme yolları ve koridorlar çevrelerine büyük oranda gürültü yayarlar. Zeminde kullanılan sert malzemelerden ötürü oluşan ayak sesleri bu koridor ve odaların çevresinde bulunan diğer ortamlar için rahatsızlık kaynağı olabilir.

 
Ürün Özellikleri
  • İstenilen kalınlıkta ve ebatta imalat
  • Esnek ve kendinden yapışkanlı
  • Yüzeyler arası titreşim engelleme
  • Talebe göre alev geçiktiricilik
 
Ürün Görselleri

Bu durumun önüne geçmek için akustik strip adı verilen yalıtım malzemesinin kullanılması gerekir. Bu malzeme duvarların altlarına yerleştirilir ve duvar boyunca ayak seslerini yalıtarak duvarlar arasında bu tip seslerin geçişini engeller.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Bu malzemeyi kullanmalı mıyım?
 

Akustik strip düşük frekanstaki seslerin yalıtımını sağlamaktadır. Diğer malzemeler yapıları gereği bu frekanslarda çalışamamaktadır.

 
Eni 10cm den daha kalın yapılabilir mi?
 

Akustik strip istenilen genişlikte imal edilebilmektedir.

Böylece bir odada ya da koridorda seslerden oluşan gürültünün diğer yalıtım malzemeleri ile engellenmesi sağlanırken zeminden kaynaklanan ayak seslerinin de diğer odalara geçmesi engellenir. Piyasada bilinen adıyla strip bant duvarlar için ekstra yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir. Diğer yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanımında etkisi de aynı oranda artacaktır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Malzememizde %15 indirim mevcuttur.

Projenizde nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Tam bir ses yalıtımı istenen gürültülü ortamlar için kullanıldığında zeminden kaynaklanan gürültülerin iletimine yüzde yüze yakın bir oranda keser. Siz de akustik ses yalıtım bandı yardımıyla ayak seslerini tümden kesebilir, ayrıca diğer kaynaklardan oluşan gürültüleri de bu bant sayesinde izole edebilirsiniz.