Soğutma Odası Ses İzolasyonu

Soğutma Odası Ses İzolasyonu

Soğutma Odası Ses İzolasyonu

Soğutucular ve soğutma odaları yüksek ses düzeyinde çalışırlar. İstenmeyen ve son derece rahatsız edici bir gürültüye neden olan soğutma odaları, özellikle çalışınan binanın dışında değil de iç kısmında bulunuyorsa yoğun sese sebep olarak çalışanları rahatsız eder ve üstelik sağlıklarını olumsuz yönde etkilemeye açık bir ortam oluşturur.

 
Ürün Özellikleri
  • Dış ortam hava şartlarına dayanıklı malzeme
  • Yansıtıcı özelliği sayesinde sesin dağılıp yok olmasını sağlayan yapı
  • İster özel yanmaz ve deforme olmaz akustik kumaş ile kaplama ister galvaniz panel ile kaplama imkanı
  • Yüksek yoğunluklu (100 kg/m3) ses yalıtım dolgu malzemesi
 
Ürün Görselleri

İş yerleri kışın farklı ısıtma sistemleri ile ısıtılabilse de yaz aylarında klima kullanmak işletmeler için bir zorunluluk haline gelmektedir. Özellikle büyük ve çok katlı binalarda gelişmiş soğutma sistemleri kullanılır ve bunların tesisatı gürültülü şekilde çalışır.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
Soğutma odası ses izolasyonu ugulama yapılan yerde şiddetli rüzgarlar oluyor bu uygulamayı etkiler mi?
 

Şiddetli rüzgarların olduğu yerlerde ekstra sabitleme ve güçlendirme ekipmanları ile daha mukavemetli hale getirilmektedir. Üretim aşamasında da ona göre metaryaller kullanılmaktadır.

 
Binamızın karşısında gürültülü çalışan chiller ünitesi var nasıl bir yol izlemeliyim?
 

Gürültü kaynağından ve şikayetci olduğunuz yerden ses ölçümleri yapılarak projesinin hazırlanması gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra çevre ve şehircilik bakanlığı onaylı projemiz uygulanmaktadır.

Bu gürültüyü önlemek amacıyla gelişmiş tekniklerle bazı ses yalıtım modelleri uygulanmaktadır. Soğutma sistemlerinin bulunduğu soğutma odaları gelişmiş bir ses yalıtımı uygulamasına sahip olmalı ve bu sayede dış alan ses yalıtımı etkili bir şekilde sağlanmalıdır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ücretsiz keşif hizmetimiz bulunmaktadır.

Şikayet konunuz ile ilgili teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 Bu alanlarda daha etkili ve kalıcı bir ses izolasyonu işlemi içinse bariyerli ses yalıtım süngeri kullanılmaktadır. Bu sayede daha katmanlı bir yapıyla ses izolasyonu elde edilir ve sessiz bir ortam sağlanır.