Ses Kesici Malzemeler

Anasayfa » Ses Yalıtım Malzemeleri » Ses Kesici Malzemeler

Ses Kesici Malzemeler

Bazı iş yerleri ve çalışma alanları yüksek ses barındıran yerlerdir. Özellikle makineler ile üretim yapılan alanlar makinelerin doğal gürültüleri nedeniyle çevrelerine rahatsızlık verebilir. Bunun önüne geçmek için bu tür iş yerlerinde ses yalıtımı uygulaması kaçınılmazdır.

Ses yalıtım malzemelerinin etkisinden faydalanarak gürültü çalışılan yer içerisinde bırakılır ve çevreye rahatsızlık vermesi önlenir. Ancak çok yüksek seslerin bulunduğu bir ortamda ses yalıtımı için sıradan yalıtım malzemeleri yeterli olmayabilir. Bu durumda yalıtım malzemeleri ile birlikte ağır ses bariyeri gibi diğer yalıtım araçlarının kullanılması faydalı olacaktır.

Piyasada ses kesici malzemeler olarak da bilinen bu sistem, yalıtım malzemelerinin arasına konularak gerçek anlamda aşılmaz bir bariyer oluşturur. Böylece yalıtım malzemesinden az da olsa geçen sesin bu bariyerde durması amaçlanır.

Ses yalıtımında üstün bir başarı gösteren ses yalıtım bariyeri fabrika gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Siz de yüksek seslerden oluşan rahatsızlığın önüne geçmek ve ses yalıtımını en sağlam şekilde yapabilmek için bu malzemeyi yalıtım için kullanabilir ve ses sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.