Basotect Melamin Sünger

Anasayfa » Ses Yalıtım Malzemeleri » Basotect Melamin Sünger

Basotect melamin Sünger

Stüdyolar seslerin kaydedilmesi için ideal ortamlardır. Bu ideal ortamların oluşturulabilmesi için özel olarak ses yalıtımı için geliştirilmiş malzemeler kullanılır. Ses yalıtımı sağlayan bu malzemeler sayesinde stüdyolarda sesler en doğal hali ile kaydedilebilir.

Ayrıca gürültü, eko, yansıma gibi istenmeyen seslerin önüne geçilebilir. Stüdyolarda genel olarak Basotect melamin sünger olarak adlandırılan malzemeler kullanılır. Bu malzemeler yumurta kolilerine benzedikleri için halk arasında akustik yumurta sünger olarak da bilinirler.

Akustik olarak gürültüden uzak mekanlar yapmak mühimdir. Sadece stüdyolar değil ofisler, toplantı salonları, eğlence mekanları, sinema ve tiyatro salonları gibi alanlarda da ses yalıtımı gerekir. Bu tür ortamlarda mekanın tasarımında kullanılan renklere uygun olarak yumurta süngerler kullanılabilir.

Ortamın ağırlıklı rengine uygun olarak seçilen Basotect yumurta sünger sayesinde hem istenilen akustik ve ses yalıtımı sağlanabilir hem de tasarıma katkı sağlanabilir. Böylece eğlence mekanlarının dış ortamlar ile ses yalıtımı başarı ile sağlanarak içeride devam eden eğlencenin bölünmemesi ancak bu eğlencenin dışarıda yer alan kişiler için de rahatsız edici olmaması sağlanabilir.