Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger Nedir? 

Yaşam alanlarında meydana gelen yüksek ses ve gürültü gibi problemlerin engellenmesi için kullanılan ses yalıtım uygulamaları, birçok farklı şekilde bulunur. Her ses yalıtım uygulamasının kendine özel özellikleri bulunur ve bu uygulamalar kullanılacak alana bağlı olarak değişim gösterir. Bu uygulamalar arasında yer alan ses yalıtım çeşitlerinden bir tanesi de akustik piramit sünger modelleridir.

Piramit sünger modelleri, kullanıldıkları alanda maksimum performans sağlayarak ortaya çıkan gürültü probleminin önüne geçerler. 

Akustik piramit sünger; orta ve yüksek frekansta bulunan seslerin emilmesi, yutulması, yaşam alanlarında meydana gelen çınlama probleminin engellenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gibi işlemler için sıklıkla tercih edilen ses yalıtım uygulamalarından biridir.

Ekonomik yapıya sahip olan bu sünger uzun vadeli çözüm arayan kişiler için en doğru tercih olarak bulunur. Yaşam alanlarının daha sessiz, sağlıklı ve huzurlu olmasına yardımcı olan akustik piramit sünger modelleri, kişiye özel olarak istenilen ölçülerde üretilir ve kullanılmak istenilen alana tam uyum sağlar. 

Akustik piramit sünger, yanmaz özelliğe sahip olması sayesinde kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. Bu ses yalıtım uygulamasının sahip olduğu yüksek yoğunluk değerleri, yaşam alanlarında bulunan yüksek ve orta seviyedeki sesler ile birlikte düşük seviyede bulunan seslerin de izole edilmesini sağlar.

Bu model, aleve karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde alevle temas halinde olduğunda dahi ürünün yapısında bir değişiklik meydana gelmez.  Aynı zamanda akustik piramit süngerler nem ve küf gibi problemlere neden olmazlar. Bu sayede kullanıcılara sağlıklı kullanım imkanı sağlayan sünger modeli, temizlenme ihtiyacı oluşturmaz ve uzun süreli kullanıma olanak tanır. 

Piramit Akustik Süngerin Kullanım Alanları

Yanmaz özelliğe sahip olan akustik piramit sünger, birinci sınıf kaliteli malzemelerden üretilir ve birçok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu ürünün yüzeyi piramit şeklinde bulunur ve ismini görünüşünden alır. Duvar ve tavanlara rahatlıkla uygulanabilen akustik piramit sünger, yankı yalıtımı sağlama, çınlama engelleme, akustik düzenleme gibi birçok fayda sağlayan açık hücreli ses emici bir üründür. Bu ürün, sesin bir ortamdan başka ortama en kaliteli ve net şeklinde aktarılmasına da yardımcı olur. Net ve kaliteli şekilde aktarılan ses en temiz hali ile karşı tarafa iletilir. Bu sayede kurulan iletişim en doğru şekilde gerçekleşir. 

Akustik piramit süngerlerin birçok farklı kullanım alanı bulunur. Bu kullanım alanları arasında; ses kayıt stüdyoları, radyo istasyonları, müzik odaları, havalandırma kanalları, eğlence merkezleri sayılabilir. İç mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken alanlarda bu model sıklıkla tercih edilir ve maksimum performans sağlar. Akustik piramit süngerler iç mekanlar haricinde jeneratör ve kompresör kabinleri gibi yüksek ses seviyesine sahip olan dış mekanlar için de kullanılabilir. 

Akustik piramit süngerlerin uygulaması oldukça basit ve pratik şekilde gerçekleştirilir. Ürünün uygulamasının yapılması için profesyonel kişilerden yardım alınabileceği gibi bireyler uygulamayı kendileri de gerçekleştirebilirler. Bu ürün, kendinden yapışkanlı bantlar ya da özel olarak üretilen sünger yapıştırıcıları ile zeminlere kolay şekilde yapıştırılır. Akustik piramit sünger modelleri farklı renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulur ve kişilere seçim şansı sağlar. Ürünün farklı renk seçeneklerine sahip olmasının en büyük avantajlarından bir tanesi, piramit süngerin kullanılacağı alanın dekorasyonuna uygun renk seçimi yapılabilmesidir. 

Akustik Piramit Sünger Fiyatları

Ses yalıtım uygulamaları arasında bulunan ve sağladığı performans sayesinde beğeni toplayan akustik piramit sünger modelleri birçok farklı alanda kullanılabilirler. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler ile üretilen akustik piramit süngerler uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir ve kullanıldıkları alanda verimli sonuçlar sunar. 

Akustik piramit sünger fiyatları; ürünün sahip olduğu boyut, renk, kalınlık gibi faktörlere bağlı olarak değişim gösterebilir. Piramit süngerler her bütçeye uygun fiyat aralıklarında bulunur ve kolay şekilde ulaşılabilir. Ekonomik yapısı ve etkili performansı ile öne çıkan akustik piramit sünger modelleri ses yalıtım süngerleri arasında sıklıkla tercih edilen bir model olarak ön plana çıkar. 

Akustik Kontrol, kullanıcılara 10 yılı aşkın süredir sunduğu kaliteli hizmetler sayesinde öne çıkar. Akustik Kontrol firmasının hizmetleri arasında yer alan piramit sünger sayesinde yaşam alanlarında kolay şekilde izolasyon elde edebilir ve yaşam alanlarınızı huzurlu hale getirme şansına sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler ile üretilen akustik piramit sünger hakkında ayrıntılı bilgiye Akustik Kontrol web sitesini ziyaret ederek ulaşabilir ve kolay şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. 

Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit sünger, akustik süngerler arasında piramit formlu uçları sivri olarak bilinmektedir. Bir mekanın ses akustiğini sağlamak birçok farklı sektörde önemli bir ihtiyaçtır. Gerek iş yerlerinde ve resmi dairelerde gerek restaurant, cafe gibi işletmelerde gerekse yüksek ses akışının olduğu çeşitli eğlence mekanlarında ses izolasyonu en çok şikayet konusu olan unsurların başında gelmektedir. Akustik piramitin özelliklerini ve en çok s0rulan soruları bu sayfada bulabilirsiniz.

 
Ürün Özellikleri
  • İstenilen kalınlıkta imalat
  • Yüksek yoğunluk (75-100 kg/m3)
  • Yanmaz
  • Gözenekli yapısı ve piramit formu sayesinde yüksek ses yutum sağlar
 
Ürün Görselleri

İşte bu yüzden her mekanın karakterine göre uygun araştırma yapılarak uzmanlar tarafından belirlenen kriterlere göre ses yalıtım işlemi uygulanır. Özel malzemelerle uygulanan işlem sonrası kullanıcılar oldukça memnun kalmaktadır.

 
Ürünle İlgili Merak Edilenler
 
İstenilen renkte imal edilebilir mi?
 

İstenilen renk ile imal edilebilmektedir. Bu renk seçeneklerinde ses yutum değeri aynı kalmaktadır.

 
Kullanım alanları nerelerdir?
 

Gürültünün olduğu bir çok noktada kullanılabilmektedir. Gözenekli yapısı ve yutuculuğunun yüksek olmasından dolayı özellikle gürültülü çalışan cihazların yalıtımında da tercih edilebilmektedir.

Farklı mekanlara farklı çözüm önerileri sunan uzmanlar en başta sizin bütçenize göre hareket ederler ve ihtiyacınıza ve zevkinize göre vereceğiniz karara sadık kalarak hareket ederler. Bundan sonrası doğru malzemeyi doğru bir şekilde yapıya uygulamaya kalmaktadır.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Ürünlerimizde %15 indirim mevcuttur.

Projeniz ile ilgili detayları iletirseniz sizin için uygun olan ürün çalışması yapılabilmektedir.

Ses yalıtımında duvarlara uygulanan sünger malzemeler içerisinde en çok piramit sünger, akustik piramit sünger, akustik piramit sünger gibi seçenekler gelmektedir. Çok katmanlı yapıya sahip malzemelerin yanında sıkıştırılmış yoğun katmanlı seçeneklerle az yer kaplayan malzemelerle etkili çözümler elde edilerek ses açısından korunaklı ve elverişli ortamlar sağlanır.