Akustik Ahşap Kapı

Akustik Ahşap Kapı

Ses günlük hayatımızda oldukça önemli bir yer tutar. Kimi zaman yüksek ses elde etme ihtiyacı duyarız. Örneğin bir eğlence mekanında müzik dinlerken yüksek sesli ve kaliteli ses eğlenen kişi ve gruplar için oldukça önemli bir unsurdur. Ses yalıtım malzemelerinden akustik ahşap kapı hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazıyı okuyunuz.

Akustik Ahşap Kapı Hakkında ( Ses Geçirmeyen Kapı)

Akustik ahşap kapı, ses yalıtımı sağlayan bir tür kapı modelidir. Genellikle evlerinde müzik işleri ile uğraşan bireyler çevreye rahatsızlık vermemek adına bu kapı çeşidinden yararlanabilmektedir. Aynı zamanda kalabalık konumlarda bulunan ofisler için de bu kapı türünden yararlanılmaktadır. İçerisinde kullanılan farklı malzemeler sebebiyle ses geçirmez bir nitelik taşıyan akustik ahşap kapı, sunduğu özellik neticesinde çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.


Akustik kapı sahibi olabilmek için bu tarz üretimden sorumlu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Yapılması gereken tek şey kapının bulunacağı konumun ölçülerinin alınması olacaktır. Ölçüler alındıktan sonra gerekli malzemeler kullanılarak akustik ahşap kapı üretilir ve yetkili kişiler tarafından montajı sağlanır.

Akustik Ahşap Kapı Montajı Nasıl Yapılır?

Akustik ahşap kapı montajı nasıl yapılır denilince pek çok insanın aklına normal kapı montajı gelmemektedir. Akustik ahşap kapı, ses yalıtımının yapılmasını sağlayan ve genellikle müzik veya kayıt yapılan mekanlarda kullanılan bir tür kapı modelidir. Niteliği ve özellikleri diğer sıradan kapılardan farklıdır ve bu nedenle de yapımında kullanılan malzemeler de farklılık gösterebilmektedir. Hal böyle olunca insanlar, akustik ahşap kapı montajının daha zor ve zahmetli olduğunu düşünmektedir.

Akustik ahşap kapı montajı, diğer tüm kapıların montajı ile aynıdır. Yapımında kullanılan malzemeler ve özellikleri farklı olsa da iş montaja gelince uygulanan işlemler tamamen aynıdır. Bu alanda tecrübeli ve bilgili kişiler, gerekli adımları takip ederek akustik ahşap kapı montajını kısa sürede rahatlıkla tamamlayabilmektedir.

Akustik Ahşap Kapı Nerelerde Kullanılır?

Akustik ahşap kapı nerelerde kullanılır, sorusunun yanıtı genellikle müzik evleri veya kayıt odaları şeklinde çıkmaktadır. Ancak akustik ahşap kapılar, farklı renk, model ve farklı ölçülerde yapıldığından kullanım alanları da değişiklik gösterebilmektedir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan akustik ahşap kapı, genellikle şu alanlarda tercih edilmektedir:

 • Konferans ve seminer salonları
 • Müzik odaları
 • Sinema salonları
 • Kayıt ve reji odaları
 • Hastane
 • Otel
 • Stüdyo
 • İç ve dış mekanlar

Yukarıda bahsi geçen kullanım alanları, akustik ahşap kapının başlıca tercih edildiği alanları kapsamaktadır. Kullanım alanları her ne kadar farklı olsa da istenilen sonuç aynıdır. Bu nedenle kullanım alanlarına baktığınız zaman ses yalıtımının son derecede önemli olduğu alanları rahatlıkla görebilirsiniz.

Akustik Ahşap Kapı Pahalı Mı?

Akustik ahşap kapı kullanmak isteyen kişiler, akustik ahşap kapı pahalı mı sorusunun cevabını da merak edebilmektedir. Akustik ahşap kapı yapımında kullanılan malzemelerin dayanıklı ve özel olması sebebiyle diğer kapı maliyetlerinden farklıdır.
Akustik ahşap kapılar hazır alınabileceği gibi özel olarak da siparişi verilebilmektedir. Bu iki seçenek arasında da fiyat farkları olabilmektedir. Akustik ahşap kapı sahibi olmadan önce genel olarak fiyat takibi yaparsanız ve kapı özelliklerini detaylı bir şekilde incelerseniz aradığınız özelliklere sahip kapıyı ve aynı zamanda uygun fiyata sahip olan kapıyı bulmuş olacaksınız.

Akustik Kapının Diğer Özellikleri

Akustik kapının diğer özellikleri de bulunmaktadır ve bu üründen yararlanmak isteyen insanlar bu özellikler hakkında bilgilendirilmektedir. Akustik kapıların başlıca görevleri ses yalıtımı yapmak ve sesin karşı tarafa geçmesini engellemek şeklindedir. Bu özelliği sayesinde gerek hastaneler gerekse de otellerde de bu kapı türünden sık sık yararlanılmaktadır. Ancak ses yalıtımını yapmasının yanı sıra bilinen farklı bir özelliği daha bulunmaktadır.
Akustik yanmaz kapı, bu tarz kapıların sahip olduğu bir diğer özelliktir. Yangın anında işe yarayan bu kapı, kapının alev almasını ortalama 15 dakika kadar geciktirebilmektedir. Oldukça akıllıca ve işlevsel bir niteliğe sahip olan akustik yanmaz kapı, ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 
Ürün Özellikleri
 • Çizilmek akrilik sınırsız renk seçeneği
 • Cam bölme yapılabilir
 • 32-38 ve 42 db değerlerine sahip kapı imalatı
 • Hava geçirmez baskılı giyotin sistemi
 • Akustik fitilli
 

İşletme sahipleri de buna uygun bir ses sistemi ile ses akustiğine uygun bir mekan elde etmeye çaba gösterirler. Bu ihtiyacın duyulduğu bir başka sektörde sinema sektörüdür. Sinema izleyicisi de dev ekranda ve büyük bir salonda her yere eşit dağılan yüksek ve kaliteli bir ses ile hizmet almak isterler.

 
Akustşik Ahşap Kapı İlgili Merak Edilenler
 
Bateri odası için nasıl bir kapı yaptırmam gerekir?
 

Bateri odaları için 42 db değerine sahip ahşap kapılar kullanılmaktadır. Cam bölme yapılması uygun değildir.

 
Akustik ahşap kapılarda aksesuar garantisi var mıdır?
 

Akustik ahşap kapı aksesuarları firmamız tarafından 1 yıl garantilidir.

Tüm bu alanlar sesin daha çok duyulmasının talep edildiği alanlardır. Kimi yer ve zamanlarda ise sessizlik oldukça önemli bir ihtiyaç halini alır. Örneğin sınav günü bir okulda öğrenciler ve öğretmenler sessizlik talep edebilirler.

 
Ürünle İlgili Kampanyalar
 
Akustik ahşap kapı ürünlerimizde montaj ve nakliye ücretsizdir. Akustik kapı imalatı ve keşif için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Sessizliğin ihtiyaç halini aldığı alanlardan birisi de iş dünyasıdır. Ofis tasarımlarında ses izolasyonu oldukça önem verilen konulardandır. Odalar ve bölümler arasında ses akışını tamamen kesmek için akustik kapı, akustik ahşap kapı, ses yalıtımlı kapı gibi ürünler son zamanlarda oldukça popüler durumdadır.