Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Ses Yalıtım İle ilgili Sorular

Tüm sorularınıza buradan ulaşabilirsiniz. Bilgiler sizin için yetersiz ise bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Akustik Panellerde ses yutum özelliği ne seviyededir?

Yoğunluğu arttırılmış malzemeler ve akustik kumaş özelliği sayesinde ses yutum 0,97-1,00 değerine sahiptir. Rakibi olan bir çok malzemeden yüksek değere sahiptir.

Akustik Panel üzerindeki akustik kumaş gün ışığında solar mı?

Akustik panel ürünümüzün yüzeyini kapladığımız akustik kumaş üreticisi tarafından 10 yıl solmaya karşı garantilidir. Gün ışığında renk solması yaşanmaz. Ayrıca kumaşlarımız alev almazlık testlerinde başarılı sonuçlar almaktadır.

Ses Yalıtım malzemelerinde yanmazlık özelliği var mıdır?

İstenildiği zaman yanmaz olarak üretilebilmektedir. Sıfır yanmaz veya alev geciktirici seçenekleri opsiyonlar arasındadır.

Ses yalıtım malzemeleri istenilen renk, kalınlık veya şekilde imal edilebilir mi?

Sınırsız renk seçeneği ile imal edilebilmektedir. Talebinize göre istenilen kalınlıkta özel olarak imal edilebilmektedir. Ürünümüz piramit sünger, labirent sünger, yumurta sünger, vicoustic flexi a50 v.s. olarak bir çok çeşitte üretilebilmektedir.

Akustik Panel el ile veya herhangi bir çisim ile temasında kolaylıkla deformasyon olur mu?

Kumaş kaplı akustik panel ürünümüz yoğunluğu arttırılarak yüksek yoğunluğu kavuşturulur. Bu sayede yüzeyi sertleştirilmiş olur. Bu da malzemenin mukavemetini ve deformasyona karşı direncini arttırmaktadır.

Akustik panel ürünü duvarda veya tavanda nasıl bir mesafeden uygulanması gerekir?

Akustik panel ses seviyesinin yüksek olduğu ortamlarda duvarda 90 cm ölçüsünden yukarı doğru uygulanmalıdır. Akustik tavan yapılırken tavan yüksekliğiniz müsait ise tavandan 15 veya 30 cm sarkıtılarak uygulanması en iyi performansı almamızı sağlayacaktır.