Akustik Sünger Nedir? Ne İşe Yarar?

Akustik Sünger Nedir? Ne İşe Yarar?

Akustik sünger veya daha farklı kullanım adı ile ses yalıtım süngeri, iş ve ev gibi bulunduğumuz yaşam alanlarını yüksek gürültülerden engelleyerek daha yaşanabilir hale gelmesine yardımcı olan ses yalıtım malzemelerinden biridir. Bu özellikleri sebebi ile yaşam alanlarında var olan sesleri, çınlamayı engellemek adına bireyler tarafından ses yalıtım süngeri sık sık tercih edilmektedir. Peki bu ses yalıtım süngeri nedir? Ne işe yarar? daha ayrıntıları ile inceleyelim..

Ses Yalıtım Süngeri Nedir?

Ses yalıtım süngeri, yüksek ses alanında veya rahatsız edici gürültülerin varlığında kullanılan, ses yalıtımı sağlayan, akustik ses kalitesini arttıran, kullanıcılara daha lüks ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmaya yardımcı olan bir üründür. Bünyesinde farklı özellikte ürün çeşitliliği bulunan bu üründe, yanmaz akustik süngerler çok daha fazla tercih edilmektedir. Yanmaz sünger özelliğine sahip bu ürün, poliüretan veya melamin barındıran hammaddelerin yardımı ile ses yalıtım uygulamasında kullanılmaktadır. Akustik süngerlerin çeşitli birçok farklı desen ve yapıya sahip şekilleri mevcuttur. Uygulayacağınız mekanın şekline ve alanına göre piramit, labirent, yumurta gibi çeşitlerden yararlanabilirsiniz.

Ülkemizde inşaat sektörünün bir hayli fazla olduğunu düşünürsek, modern ve kişilerin rahatlığı adına yaşam alanlarında ses yalıtımını gerçekleştirmek zorunluluk haline gelmiştir. Ses yalıtım alanında doğru ve kaliteli ürün seçiminin yapılması, istenilen seviyede fayda ve avantajları beraberinde getirmektedir. Seçilen ürünün kaliteli olduğu kadar, işçiliği üstlenecek firmanın profesyonel ekip kadrosuna ve yüksek tecrübeye sahip olmasına dikkat ederek oldukça faydalı hizmete erişerek huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Akustik Sünger Çeşitleri

  • Piramit süngerler
  • Yumurta süngerler
  • Labirent süngerler
  • Special süngerler
  • Bondex Süngerler
  • Bariyerleri yalıtım süngerler
  • Düz akustik süngerler
  • Panel süngerler

Akustik Sünger Ne İşe Yarar?

Akustik sünger veya ses yalıtım süngeri yüksek gürültüleri engellemek adına tercih edilen ses yalıtım ürünlerindendir. Sinema, tiyatro, konferans salonu, hastaneler, yaşam alanları, işyerleri, klima ve jeneratör gibi ürün kabinleri gibi hayatımızın neredeyse birçok kısmında kullanabilmektedir. Ve bu alanlarda rahatsız edici ve gereksiz gürültülerin varlığını engelleyerek daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Akustik kontrol olarak müşterilerimizin memnuniyeti ve huzuru adına hizmetlerimizin tamamını uygun fiyat ve profesyonel kadro anlayışı ile gerçekleştirmekteyiz. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Ses Yalıtım Malzemeleri