Akustik Yalıtım

Günlük hayatımızda her zaman fark etmesek de önemli bir yere sahip unsurlardan birisi de sestir. Sesi çıkış aygıtından kaliteli bir şekilde almak, iyi bir ses deneyimi için her zaman yeterli olmamaktadır.

Sesleri iyi ve etkili akustiği olan bir ortamda dinlemek farklı bir deneyim sunacaktır. Bu sebeple profesyonel iş yapanların yanında evde veya ofiste iyi bir ses elde etmek isteyen kişiler ses yalıtımı yaptırmayı tercih etmektedirler.

Akustik Yalıtım Nedir? Nasıl Kullanılır?

Akustik yalıtım, komşularınızın çıkardığı gürültüleri, konuşmaları, yüksek oranda sesleri engellemek için en iyi seçeneklerden olabilir.

Evinizde huzurlu ve keyifli vakitler geçirmek isterken komşunuzdan, dışarıdan gelen sesler huzurunuzu kaçırabilir hatta ve hatta rahatsız edici boyutlara dahi ulaşabilir.

Oluşan sesler, gürültüler işinizi yapmanıza dahi engel olabileceği için çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Yüksek sesleri engellemek için bir çözüm arıyorsanız akustik yalıtımı tercih edebilirsiniz.

Akustik yalıtım ve ses yalıtımı birbirinin yerine geçebilir, benzer alanlardır ve insanlar bu terimleri aratırken yüksek ses geçişini engelleme konusuna çözümler aramaktadır. 

Akustik Yalıtım Nerelerde Kullanılır?

Akustik yalıtım iş yerinizde, ofisinizde veya evinizin her alanında kullanılabilmektedir. Yüksek gürültüden kurtulmak, komşularınızın çıkardığı yüksek seslerin önüne geçmek ve sessizliğin huzurunu yaşamak için akustik yalıtım yaptırabilirsiniz.

Akustik yalıtım yaptırılan alanda ses bariyeri görevini üstlenerek seslerin geçişini engellemektedir. Oluşan gürültüyü oluşan kaynakta tutarak daha sessiz bir ortam oluşmasını sağlar. Ayrı akustik yalıtım herhangi bir odayı, alanı tamamen sessiz bir hale getirebilir. 

Akustik Yalıtım Neden Tercih Edilmeli?

Çalışmalarınızı ev ofis olarak gerçekleştiriyor ve yüksek seslerden ötürü dikkatiniz mi dağılıyor? cevabı evet ise iş alanında üretkenliğinizi ve konsantrasyonunuzu artırmak adına akustik yalıtım tercih edilebilecek en iyi seçeneklerdendir. 

Akustik yalıtım sadece insan seslerini değil, yüksek gürültü içeren boru, kanal vb. seslerinide engellemektedir. Özellikle sesler yaşadığınız alanlarda bulunuyorsa oldukça rahatsız edici bir hal alabilir. Mevcut sesleri önlemek adına borular izole edilirse yüksek rahatsızlık veren bu seslerin önüne, akustik yalıtım ile geçilebilir. 

Ses yalıtımıyla ilgili sıkça sorulan soruları görmek için https://www.akustikkontrol.com/sikca-sorulan-sorular/

sayfasını ziyaret ediniz.

Eviniz İçin Akustik Yalıtım Seçimi Nasıl Olmalı?

Akustik yalıtımda ses seviyesini en aza indirmek ve eviniz içinde ses gürültüsünü engellemek ve kişisel verimi artırmak adına birçok farklı türde uygulanabilir yalıtım ürünleri mevcuttur.

Akustik yalıtım yaptırma kararını verdikten sonra doğru akustik yalıtım seçimi için çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu faktörlerin başında fiyat seçeneği ve unsurlara karşı dayanıklılık gösterip göstermeyeceği konusu gelmektedir.

Doğru yalıtımı tercih etmenin birinci yolu amaca uygun olmasıdır. Kişisel olarak bu konulara hakim değilseniz doğru yalıtım gerçekleştirmek için alanında profesyonel kişi ve kurumlarla irtibata geçerek en iyi ürünü belirleme konusunda yardım almalısınız. 

Sizi rahatsız eden, verimliliğinizi düşüren yüksek ses seviyelerinden bıktıysanız akustik yalıtım en iyi çözümlerdendir. Evinizi yüksek seslerden kurtarmak için doğru yalıtım ürünleri ile en uygun fiyatlara yalıtım işlemlerinizi akustikkontrol olarak itina ile gerçekleştiriyoruz. 

Akustik Yalıtım Nasıl Çalışır?

Akustik yalıtım, kütle eklenmesi ile alakalıdır. Bu durum var olan gürültülerin herhangi bir yapıdan kolay şekilde geçmesini önlemek adına yardımcı olmaktadır. Ses gürültüsünü engelleme konusunda en etkili çözümü almak adına aynı yüksek oranda kütle eklenmesinin yanında farklı malzemelerden oluşan kütleler eklenmektedir.

Farklı malzemelerden kütle eklenmesi oldukça önem taşımaktadır. Çünkü farklı malzemelerden oluşan kütlerler aynı malzemeye sahip kütlelere oranla ses geçişini daha iyi oranda engellemektedir. 

Etkili bir akustik yalıtım için binanın ayrımı ve nemlendirmesi söz konusudur. Ses tanecikleri bir yapıya çarpması sonucu titreşimler halinde hareket etmektedir. Evinizde, binalarınızda yer alan bu ses titreşimlerinin önüne geçmek adına, titreşimin engellenmesi veya titreşim geçişinin engellenmesi gerekmektedir. 

Özet

Yüksek ses seviyelerinden rahatsız oluyorsanız duvarlara, zemine ve tavanlara akustik yalıtım uygulayarak önüne geçebilirsiniz. En doğru ürünler ve yüksek performans gösteren çözümler, ses yalıtımında dikkat edilmesi gereken noktaları dikkate alarak doğru akustik yalıtım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Rahatsız olduğunuz yüksek seslerden kurtarmak için doğru yalıtım ürünleri ile en uygun fiyatlara yalıtım işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.