Vibrasyon Yalıtımı

Anasayfa » Hizmetlerimiz » Vibrasyon Yalıtımı

Vibrasyon Ses Yalıtımı

Günümüzde yoğun olarak iş faaliyetlerini sürdüren işletmeler elektrik kesintileri sırasında kendilerini garantiye almak adına jeneratör denilen cihazları kullanmaktadır. Jeneratörler bunun dışında yüksek enerji miktarları gerektiren işler yapan işletmelerde de kullanılır.

Jeneratörlerin bulunduğu odalarsa bu aletlerin yüksek gürültüyle çalışmaları sonucu yoğun ses barındırır. Bu yüksek sesin dışarıya taşması ise oldukça ciddi ve can sıkıcı bir sorundur. Çalışanları rahatsız ettiği gibi çalışma verimini düşürür ve keyifsiz bir ortam oluşmasına ön ayak olur.

Bu sebeple iş yerlerinde ses izolasyonu büyük bir öneme sahiptir. Tüm diğer birimler gibi bu jeneratörlerin çalıştığı ortamlar da gerekli düzeyde ses yalıtımına tabi tutulmalıdır. Vibrasyon ses yalıtımı sırasında bu işe elverişli bir malzeme olan piramit sünger kullanılır.

Bu gibi yapılarda yumurta süngeri şeklinde adlandırılan akustik yumurta sünger de çokça kullanılır ve bir diğer önemli seçenek halinde bulunur. Aynı zamanda yüksek ses ve ısı barındırılan bu ortamlarda ısıya karşı koruma sağlayan maddelerden üretilen yanmaz piramit sünger de kullanılması gereken bir diğer özellikteki yapı elemanıdır.